Новим міністром освіти України призначили Оксена Лісового

news

Верховна Рада України призначила Оксена Лісового новим головою Міністерства освіти та науки

Про призначення Лісового стало відомо у вівторок, 21 березня, після голосування на засіданні. Попереднім міністром освіти був Сергій Шкарлет, який пробув на посаді 999 днів. Шкарлет написав заяву на звільнення минулого тижня.

Як повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк, більшість депутатів, а саме – 313, проголосували за це призначення. По фракціях:

  • Слуга народу – 217 голосів “за”;
  • Європейська Солідарність – 0;
  • Батьківщина – 14;
  • Платформа за життя та мир – 15;
  • За майбутнє – 12;
  • Голос – 12;
  • Довіра – 16;
  • Відновлення України – 13;
  • Позафракційні – 14.

Що відомо про нового Міністра освіти?

Оксен Лісовий — 50-річний військовослужбовець та директор Малої академії наук

Він — син філософа і правозахисника Василя Лісового та педагогині Віри Лісової-Гриценко. Народився в Сибіру, куди радянська влада депортувала родину за відкритий лист Василя Лісового на захист шістдесятників.

У засланні Лісові були 11 років. Потім повернулися в Україну.

Оскільки для дітей дисидентів вища освіта була недоступною, Оксен Лісовий спочатку закінчив Решетилівське художнє училище народних промислів за спеціальністю «художник-кераміст». Він має фах гончара 3-го професійного розряду. Вже після реабілітації батька Оксен опановував у Київському державному інституті культури спеціальність «Бібліотечно-інформаційні системи».

З 17 років пан Лісовий уже вів художні гуртки при школах, як тренер навчав фехтувати в скаутській організації «Січ», історичному клубі КНУ імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянському колегіумі.

У 2010 році очолив Малу академію наук України (МАН). Має ступінь кандидата філософських наук із філософської антропології, у 2015 році отримав вчене звання доцента.

Також 2012 року за освітню діяльність став лауреатом Державної премії України у сфері освіти. А у 2021-му отримав почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

У вересні 2020 року Оксен Лісовий ініціював створення Музею науки України на території київського ВДНГ. У 2021 році отримав почесне звання Заслужений працівник освіти України.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воює у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Разом з тим, продовжив дистанційно виконувати обов’язки директора МАН.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев