Новий рік принесе Україні нові тарифи на електроенергію: чи позначиться це в платіжках простих українців?

news

У 2023 році в Україні різко зростуть тарифи на електроенергію. Зокрема, у 1,5 рази стане вищим тариф на передачу електроенергії та в 4,5 рази підвищать тариф на диспетчеризацію.

На тарифах для населення це не має позначитися. Проте, стає зрозумілим, що за збільшені тарифи заплатять усі. Адже підвищені затрати на виробництво товарів буде закладено в їхню вартість.

Про те, як зміняться тарифи на електроенергію, і хто вже б’є на сполох через ці зміни, розповіло видання interfax.

Отже, на прохання Укренерго Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила підвищення двох тарифів на електроенергію. Тариф на передачу електроенергії з 2023 року дорівнюватиме 522,46 грн/МВт-год замість 345,64 грн/МВт-год, який діє зараз. Тариф на диспетчеризацію дорівнюватиме 283,18 грн/МВт- год замість теперішнього 62,13 грн/МВт-год. Таким чином, тариф на передачу електроенергії зросте в півтора рази, а тариф на диспетчеризацію – аж у 4 з половиною рази.

Чим мотивує Нацкомісія таке різке підвищення тарифів?

За словами голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, завдання Нацкомісії – ухвалити збалансовані тарифи, які допомогли би компанії Укренерго підтримувати функції передачі електроенергії та диспетчеризації роботи енергосистеми на належному рівні. Водночас, тарифи мають бути такими, щоб їхнє підвищення не призвело до збитковості та паралізації роботи підприємств. На жаль, сьогодні вкрай важко досягти такої збалансованості., каже очільник Нацкомісії. Адже через атаки ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури затрати Укренерго зросли у кілька разів, і через це компанія потребує підтримки як ніколи.

Підприємства, у свою чергу, категорично проти такого різкого підвищення тарифів на електроенергію. Зокрема, керівники хімічної та металургійної галузей кажуть, що таке збільшення тарифів може призвести до повної зупинки їхнього виробництва. Так, Запорізькому заводу феросплавів доведеться знайти додатково 300 млн гривень для того, щоби платити за підвищеними тарифами, каже представник підприємства Олег Скачко.

Водночас, керівники підприємств відновлювальної енергетики схвально відгукуються про таке рішення уряду. Адже саме з тарифу на передачу їм компенсують високі “зелені” тарифи на електроенергію. Крім того, керівники підприємств зеленої енергетики вважають, що й цих, підвищених, тарифів буде не досить, аби компенсувати те, що держава їм вже заборгувала.

“Ми підтримуємо рішення НКРЕКП щодо тарифу. Ви робите все правильно, але в будь-якому разі треба думати не лише про сьогоднішній день, а й про майбутнє. Нам постійно треба врегулювати ситуацію, закривати борги перед ВДЕ та не накопичувати нові”, – заявив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев