Новий генсек НАТО: як це вплине на підтримку України

news

Новим генеральним секретарем НАТО стане прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Призначення Рютте стало формальністю після того, як його єдиний суперник на цю посаду – президент Румунії Клаус Йоганніс – оголосив минулого тижня, що знімає свою кандидатуру.

Рютте замінить Єнса Столтенберга, термін повноважень якого спливає у жовтні. Столтенберг керував альянсом із 2014 року.

Столтенберг мав залишити посаду голови альянсу ще рік тому, але його повноваження продовжили після того, як його очікуваний наступник, тодішній міністр оборони Британії Бен Воллес зняв свою кандидатуру, не отримавши, як повідомляли, схвалення з боку Вашингтона.

Шлях до НАТО

57-річний Рютте вступає на посаду у складних умовах повномасштабної війни Росії проти України, а також невизначеності щодо обсягів подальшої військової допомоги з боку США, особливо напередодні листопадових президентських виборів.

Кандидатуру Рютте, враховуючи його 14-річне перебування у найвищих ешелонах європейської політики, а також його послідовну підтримку України, позитивно сприйняли у більшості країн НАТО, включаючи такі ключові члени альянсу, як США, Велика Британія, Франція та Німеччина.

Ставлення до війни в Україні

Рютте – прихильник дипломатичного врегулювання російсько-українського протистояння.

Виступаючи на організованому за ініціативою українського президента Володимира Зеленського Саміті миру у Швейцарії в середині червня, він висловив жаль, що російський лідер Володимир Путін не був присутнім за столом переговорів.

“Багато хто за цим столом казав, що Росія мала бути тут сьогодні, і я повністю згоден, ви мали бути тут”, – сказав Рютте на саміті, звертаючись заочно до Путіна.

“Нам потрібно, щоб Росія брала участь, але сьогодні ми переконливо говоримо про те, що мир можливий лише в тому випадку, якщо Росія дотримуватиметься основних правил і цінностей, які застосовують до всіх нас”.

Джерело: https://www.bbc.com/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев