Новобудови, вторинний продаж та оренда: як змінювався ринок нерухомості у травні

news

Український маркетплейс DIM.RIA представив оновлений звіт власного аналітичного центру, у якому проаналізував ціни та тенденції ринку нерухомості у травні 2023 року.

В ході дослідження розглянуто ціни на нерухомість і пропозицію.  

Первинний ринок 

Пропозиція  

За даними DIM.RIA, станом на кінець травня 2023 року, в Україні відкрито 73,3% відділів продажу новобудов. Відсоток тримається майже на одному рівні протягом усієї весни.  

У травні в Україні здали в експлуатацію дев’ять новобудов, які складають 22 секції. Із них – дві новобудови із дев’ятьма секціями у Києві та одна новобудова із двома секціями у Київській області. 

Якщо розглядати період від травня 2022 року до травня 2023 року, то в експлуатацію здали 341 новобудову із 731 секцією. У Києві – 39 новобудов та 120 секцій, а в Київській області – 74 новобудови та 166 секцій. 

Станом на кінець травня, в Україні кількість готових новобудов, в яких ведуться продажі – 541. Вони становлять майже 25% від усіх працюючих новобудов. 

Також у травні відновлено будівництво у трьох новобудовах, а протягом року (від травня 2022 року до травня 2023 року) – у 133.  

Читайте також Українцям дозволили проводити ремонти та будівельні роботи навіть у свята та вихідні 

Ціни 

Середня ціна за м² на кінець травня в 1-кімнатній квартирі у Києві становить 49 993 грн, що на 1% нижче ніж у квітні та на 40% вище ніж у лютому 2022 року.   

У Київській області середня ціна за м² становить 28 473 грн. У порівнянні із квітнем 2023 року – зростання на 2%, а із лютим 2022 року – зростання на 29%. 

Загалом значного спадання ціни майже не простежується. Проте у Харківській області середня вартість за м² становить наразі становить 26 635 грн, і це на 5% менше ніж у лютому минулого року та 1% менше ніж у квітні цього року. 

Вторинне житло  

Пропозиція  

Порівнюючи травень та квітень цього року, на ринку вторинного продажу побільшало пропозицій. У столиці на 24%, в Київській області на 47%. Лідерами за кількість нових пропозицій стали Закарпаття (+83%), Волинь (+89%) та Рівненщина (+90%). 

 Ціни 

Аналізуючи попередній місяць – квітень, ціна в більшості регіонів поступово йде вгору. 

Найвища середня ціна однокімнатної квартири, як і зазвичай, фіксується у столиці – 86 513 доларів США. Це на 2% більше ніж у квітні та на 8% більше ніж у лютому минулого року. 

На Львівщині однокімнатну квартиру в середньому можна придбати за 59 012 доларів США, що на 3% більше за квітень та на 7% більше за лютий 2022 року.  

Ринок оренди  

Пропозиція  

На Київщині у травні в порівнянні до квітня цього року фіксується зменшення пропозицій оренди на 1%. Найбільше нових пропозицій на Волині та Житомирщині.  

 Ціни 

Станом на травень, середня ціна оренди однокімнатної квартири у Києві – 16 438 грн, що на 3% більше за квітень та на 17% менше за лютий минулого року.   

Певне збільшення вартості оренди спостерігається в Київській області – на 17% у порівнянні із квітнем цього року. У травні в області середня вартість однокімнатної квартири в області становить 8 534 грн.  

На Львівщині у травні спостерігається падіння ціни на 4% в порівнянні до квітня. В середньому вартість оренди однокімнатної квартири – 15 285 грн. 

Читайте також У Луцьку ціни на новобудови виросли майже вдвічі за час війни

Підсумок  

Первинний ринок продовжує позитивний рух: будівництво відновлюється, будинки здають в експлуатацію.   

На вторинному ринку є певна тенденція до зростання вартості. А от на ринку оренди наприкінці весни є зменшення пропозицій в столичному регіоні та на Черкащині. 

0 Комментариев