Німеччина заявила про завершення пандемії у той час як у Китаї спалах COVID-19

news

Німеччина офіційно заявила, що у країні завершилася пандемія COVID-19.

Як пише німецьке видання Tagesspiegel, першу хвилю зимових захворювань мешканці країни мають пережити цілком впевнено.

За моєю оцінкою, цієї зими ми переживаємо першу ендемічну хвилю коронавірусу. Це означає, що пандемія закінчилася,

– зазначив керівник відділу вірусології берлінської клініки «Шаріте» Крістіан Дроссен, який входить до ради з питань коронавірусу при федеральному уряді Німеччини. На його думку, по завершенні зими імунітет до COVID-19 у населення буде настільки поширеним і стійким, що вірус навряд чи зможе масово розповсюджуватись улітку.

У той саме ж час у Китаї зафіксували новий масштабний сплеск захворюваності на COVID-19. Так, у грудні понад 250 млн людей стали жертвами інфекційного захворювання.

Відомі видання Bloomberg News та Financial Times пишуть, що на засіданні повідомили, що лише за 20 грудня у 37 мільйонів людей у Китаї виявили COVID-19. Ці числа відрізняються від тих, що офіційно оприлюднювали. Так, публічно влада заявляла про 3049 інфекцій того дня.

Публічно NHC повідомило про 62 592 випадки COVID-19 за перші 20 днів грудня. Натомість на внутрішньому засіданні оцінювали, що 250 мільйонів людей могли підхопити COVID-19 за цей же період. Невідомо, як посадовці отримали такі оцінки.

Попри сплеск заражень, NHC не повідомляв про жодну смерть через коронавірус упродовж 4 днів поспіль, до того, як припинити публікувати щоденну статистику. Китай звузив своє визначення смерті від COVID-19: враховують лише випадки смерті від пневмонії, спричиненої коронавірусом, або дихальної недостатності.

Офіційно в Китаї за останні два тижні зареєстрували менш ніж 10 летальних випадків, пов’язаних із COVID-19, однак сплеск попиту на крематорії розглядають як доказ того, що справжня кількість смертей набагато вища.

Коментуючи ситуацію в Китаї, керівник відділу вірусології берлінської клініки Дростен зазначив, що ключовою помилкою в Китаї було те, що не було обізнаності про вакцинацію серед населення, особливо серед людей похилого віку.

Кампанія з вакцинації у Німеччині та Європі загалом стала вирішальним кроком у боротьбі з пандемією. Крім того, абсолютно виправданими є обмеження, що були запроваджені через поширення COVID-19,

– каже вірусолог.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев