Несправедливий розподіл спадщини або родичі претендують на мою нерухомість

news

Побутує думка, що хочеш нажити ворогів – позич гроші. Схожа ситуація й з родичами, нічого так не псує родинні зв’язки, як розподіл спадщини. 

Клієнт:

Доброго дня. Така ситуація. Будучи в шлюбі я купила будинок і записала на маму, щоб при розлученні не виникли проблеми з поділом майна (ми з чоловіком то сходилися, то розходилися). Мама раптово померла півтора місяці тому, і зараз все майно, яке на ній числиться, а це моя хата і половина маминої хати потрібно ділити на вітчима і мох сестер. Вони ні в яку не хочуть подати заяви про відмову від спадщини. Але ж хата моя! І це несправедливо! Як мені бути? Що можна зробити, щоб залишити хату за собою?

Відповідь юриста:

Взагалі варіантів є небагато:

  1. подати позов про визнання недійсним договору купівлі-продажу будинку, який було укладено від імені вашої мами. Справа ця довга, складна і великих перспектив не має (хоча повну оцінку ситуації можна буде зробити, ознайомившись зі всіма нюансами справи). Крім того потрібно буде дуже виважено прописувати позовні вимоги, оскільки саме по собі визнання недійсним договору вам нічого не дасть. Тут швидше цілий комплекс заходів, про які потрібно розмовляти особисто.
  2. переконувати рідних піти вам на зустріч щодо оформлення спадщини на вас, із наступною виплатою їм компенсацій за їхні частки (або як ви вже там домовитеся).

Якщо у майбутньому трапиться подібна ситуація, щиро раджу попередньо проконсультуватися з спеціалістом, оскільки витрати на оплату  консультації, це ніщо у порівнянні з можливими витратами у судових справах, які вас чекають.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев