Небезпека на прогулянці: понад 20 дітей, та 30 дорослих на Волині постраждали від укусів кліщів!

news

Волинь потерпає від кліщів: понад 50 укусів та ризик захворювань

Про це розповіла генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко під час брифінгу в Волинській ОВА.

Цього року на Волині вже зафіксовано понад 50 випадків укусів кліщів, 20 з яких припали на дітей. Ці цифри нагадують про небезпеку захворювань, які переносяться цими членистоногими.

Читайте також Волинянка відправляла жінок в рабство в ОАЕ: жінку “спіймали на гарячому”

Волинська область, на жаль, є ендемічною щодо таких хвороб, як хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) та вірусний кліщовий енцефаліт. Щорічно від укусів кліщів страждають понад тисячу волинян, а у близько 60 хворих діагностують одну з цих недуг.

За словами Наталії Янко, пізнє звернення за медичною допомогою та відсутність належного лікування можуть призвести до хронічних форм цих захворювань та серйозних проблем зі здоров’ям.

Особливо небезпечним є Ковельський район, де розташований активний осередок кліщового вірусного енцефаліту. Саме там, у Ратнівській та Самарівській ТГ, мешкає понад 80% хворих на цю хворобу по всій області.

«За останні три роки серед волинян виявлено понад 120 випадків захворювань на лаймбореліоз. Якщо раніше найбільшого ризику зараження піддавались люди, чия діяльність обумовлена перебуванням в лісах, то зараз частіше зустрічаються випадки серед людей, котрі відвідували паркові зони, місця масового відпочинку, присадибні ділянки. Тож працівниками нашої установи проводиться постійний моніторинг кількості звернень громадян до лікувально-профілактичних закладів з приводу нападів кліщів. В цьому році за медичною допомогою вже звернулося понад 50 осіб, в тому числі 20 дітей», – повідомляє Наталія Янко.

Як уберегтися від укусів кліщів?

  • Уникайте місць, де багато кліщів. Це ліси, луки, парки, присадибні ділянки.
  • Одягайте закритий одяг. Використовуйте репеленти, що відлякують кліщів.
  • Після прогулянки огляньте себе та своїх близьких на наявність кліщів.
  • Якщо виявили кліща, негайно зверніться до лікаря.

Пам’ятайте: своєчасна профілактика та медична допомога допоможуть вам зберегти здоров’я!

Читайте також “Великодній кошик для воїна”: у Луцькій громаді розпочалася благодійна акція

За інформацією: Волинської обласної військової адміністрації 

Відео з соціальних мереж

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев