Небезпечно для здоров’я: де на Волині не рекомендують купатися

news

Останнім часом в Україні тримається висока температура. Тому кожному з нас хочеться трохи поплавати. Для цього ми часто обираємо озеро, або річку.

Але ті озера та річки, в яких купатися небезпечно. До прикладу, на території Волині є кілька озер та річок, де купатися не варто, тому що там знайшли кишкову паличку. Про це говорить 24 канал, посилаючись на обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Протягом травня та червня спеціалісти лабораторних підрозділів досліджували понад 70 проб води з водойм за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Дослідили воду у 35 місцях масового відпочинку населення, зокрема 10 пляжів міста.

Відтак, не відповідали нормативам за мікробіологічними показниками 13 водойм, число чиїх лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) є вищим за нормативне значення 5000 в 1 куб. дм води.

Небезпечними для купання є такі водойми:

– озеро Луки (село Дубечне);
– озеро Глухівське (село Глухи);
– озера Домашнє (село Кримне) Дубечненської територіальної громади;
– озеро Пісочне (пляжі баз відпочинку «Стожари» Старовижівської ТГ та ГО «Пісочне» Дубівської ТГ) Ковельського району;
– річка Сапалаївка;
– річка Стир (місця масового відпочинку в Луцьку);
– річка Турія (міський пляж у Ковелі).

У Волинському центрі контролю та профілактики хвороб кажуть, що якість води у 7 водоймах Волині не відповідає нормам. Поблизу вказаних озер та річок встановлять попереджувальні знаки про те, що купання заборонено.

В області і далі продовжують проводити, моніторингові дослідження безпечності та якості води відкритих водойм, де люди відпочивають масово.

0 Комментариев