Не забавка, а транспортний засіб: самокати та моноколеса прирівняли до транспорту

news

Очікувано, що наступним кроком має стати правила дорожнього руху для цих транспортних засобів. 

Про це повідомляє Богдан Лепявко, військовослужбовець Збройних сил України, голова ради U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”)

Нарешті маємо визначення в законодавстві для самокатів та інших засобів електричної мікромобільності.

Президент підписав законопроєкт 8172, в якому були враховані рекомандації, напрацьовані командою та спільнотою U-Cycle та партнерами, і підсумовані мною у ось цьому дослідженні.

З хорошого:

  1. Транспортні засоби розділені на дві категорії:
  • Легкий персональний електричний транспортний засіб –колісний транспортний засіб, який оснащений та приводиться в рух виключно електричними тяговими двигунами (одним чи декількома) із потужністю у діапазоні до 1000 Вт, системою акумулювання електричної енергії

(акумуляторною батареєю), яка здатна заряджатися шляхом підключення до зовнішнього джерела електричної енергії, з одним, двома, трьома або чотирма колесами, який має максимальну конструктивну швидкість у діапазоні до 25 кілометрів на годину.

  • Низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб – колісний транспортний засіб, який оснащений та приводиться в рух виключно електричними тяговими двигунами (одним чи декількома), системою акумулювання електричної енергії (акумуляторною батареєю), яка здатна

заряджатися шляхом підключення до зовнішнього джерела електричної енергії, із двома, трьома або чотирма колесами, який має максимальну конструктивну швидкість, що є меншою або дорівнює 50 кілометрів на годину та більшою за 10 кілометрів на годину, та споряджену масу не більше ніж 600 кілограмів.

Звісно, що є пристрої, які й більше 50 можуть – для них нічого нового не передбачено, але в ці категорії вони не попадають і очевидно що будуть розглядатися на загальних підставах, ймовірно як мотоцикли.

  1. Існування визначення вже однозначно представляє ці пристрої як транспортні засоби і в разі будь-яких пригод користувач такого пристрою вже 100% водій ТЗ, а не пішохід. Це значно спрощує трактування і знімає ряд казусів та питань, які вже встигли виникнути і широко обговорювалися.

Виділення категорії засобів з швидкістю до 25 км/год та з обмеженням по потужності до 1000 Вт цілком відповідає європейським регулюванням. Всі прокатні самокати попадають в цю категорію. Наступний крок – зміни до ПДР. Якщо продовжувати слідувати європейському досвіду, то пристрої з найнижчої категорії прирівнюються до велосипедів, вищі – до мопедів. Іноді можуть робити якісь виключення (наприклад, рух по тротуарам з додатковим обмеженням швидкості) – але навіть це вже не так страшно, коли є отаке розділення, бо очевидно, що пристроїв, швидших за 25 км/год, на тротуарах вже точно не буде.

0 Комментариев