“Наземний” дрон-камікадзе, створений українськими винахідниками, може вмістити 200 кг вибухівки

news

На Івано-Франківщині у селищі Брошнів-Осада створили наземний  безпілотний дрон “Примару”. Це платформа, яка їздить на колесах від мотоциклів, оснащена камерою нічного бачення та керується за допомогою пульта.

Деталями свого проєкту винахідники поділилися із журналістами “ТСН”.

Роман Боринець та Володимир Муссур відгукнулися на прохання знайомих українських військових та розробили ефективний засіб для перевезення вантажів у бойових умовах: боєкомплектів, води, продуктів тощо. Волонтери зібрали роботизовану платформу на чотирьох колесах від мотоцикла, оснащену камерою нічного бачення та системою дистанційного керування. Керувати допомагає привід від гаражних воріт, автономність забезпечують акумулятори від електровелосипедів.

За допомогою пульта з екраном та антени оператор може спрямовувати “велодрон” у потрібну сторону. Безпілотник розвиває швидкість до 20 км/год, може їздити полями та болотами, перевозячи вантажі вагою до 200 кг. Його можна начинити навіть вибухівкою, перетворивши на дрон-камікадзе, що вибухає після натискання кнопки.

Винахідники готуються відправити свій апарат на фронт, де військові зможуть випробувати його на практиці, виявити недоліки та підказати, як удосконалити. Тим часом, Роман та Володимир не збираються сидіти без діла, а обіцяють підготувати деталі для комплектування для наступного “велодрона”, який допоможе евакуювати поранених з поля бою.

0 Комментариев