Будинки високої міцності на Волині будують із сварицевицької цегли*

news

Цегельний завод у Сварицевичах, що на Рівненщині, вже давно став ознакою справді якісного виробництва цегли. У час масового закриття заводів сварицевицька цегла продовжує завойовувати прихильність забудовників не лише на Рівненщині, а й на Волині.

 Місцева глина плюс пісок, вугільні відходи, молота цегла, інші «інгредієнти» (виробничий секрет), які забезпечують високу якість, стали преретворюватись на знану на Рівненщині та далеко за її межами сварицевицьку цеглу.

Підприємство працює ще з 1976 року. Проте перехід з однієї економічної політики в іншу погано відобразився на підприємстві у Сварицевичах. Виробництво зупинилось, а у 2004 році від заводу залишилося лише напівпограбоване приміщення.

Проте у 2005 році з приходом нового директора підприємство вдихнуло нове життя.

– Пройшло три роки, ­ каже директор ПП «СВАРИЦЕВИЦЬКА ЦЕГЛА» Олег Нечитайло, ­ поки ми почали давати якісну і конкурентоспроможну продукцію. Криза 2008 вдарила по нас, як і по всіх, тож постало питання не про прибутки, а про збереження підприємства. А наприкінці 2009 прийняли рішення провести повну реконструкцію з метою виготовлення бюджетного варіанту лицювальної цегли, орієнтованої передусім на місцевого споживача. В березні 2015 завершили автоматизацію, а паралельно проводили роботи технічного та технологічного характеру. Відпрацьовувався склад «шихти».

Так, потихеньку, дійшли і до високоякісного товару. Своєрідною «родзинкою» підприємства стало виробництво пустотної цегли. – На жаль, пустотна цегла не може пробити стереотипи місцевих проектувальників, ­ каже очільник підприємства, і більшість нашої продукції їде на елітні поселення Києва та його передмість. Там сучасні архітектори давно користуються перевагами розробленої ще в 50­ті роки в Каліфорнії пустотної цегли.

За словами Олега Нечитайла, пустоти цегли сприяють збереженню тепла, а головна її перевага в тому, що частина розчину заходить в отвори, забезпечуючи таким чином чудове скріплення матеріалу. Найдорожча цегла – ручної роботи – й та має технологічну виїмку. Досвідчені будівельники знають про переваги пустотної цегли, тому активно використовують її у спорудженні будинків.  

Якщо Ви теж маєте бажання спорудити дім, який прослужить не одному поколінню, зверніть увагу на пустотну цеглу від ПП «Сварицевицька цегла».  Завод знаходиться у Рівненській області в селі Сварицевичі Дубровицького району на відстані 2 –х кілометрів від основної траси Рівне-Сарни-Дубровиця-Зарічне та залізничних станцій Дубровиця (30км) і вузлової залізничної станції Сарни (60км).

Деталі на сайті http://www.svbud.biz.ua, або за тел. 099 91 29 172, 067 36 42 117

0 Комментариев