НАТО не планує втручатися у війну але винищувачі можуть надати

news

За поребриком ще не заспокоїлися з приводу постачання Україні танків, а ж тут новий удар.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції напередодні чергового “Рамштайну” заявив про можливість постачання Україні військової авіації, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Нам потрібно розрізняти два підходи. Одна річ – це те, що ми багато обговорювали минулого року, питання про те, чи має НАТО створити заборонену для польотів зону в Україні та надіслати літаки НАТО, щоб забезпечити її. Тоді це було б прямою участю НАТО. Це зовсім інше, ніж те, що зараз обговорюється, а саме — можливість для країн-членів НАТО поставити літаки українцям, щоб вони могли ними користуватися”, — сказав він.

Столтенберг також зауважив, що крім обговорення постачання нових видів озброєння, партнери України мають зосередитися на тому, щоб узгоджена раніше зброя “працювала належним чином”.

Мусимо переконатися, що системи ППО працюють, артилерія має боєприпаси, запасні частини, технічне обслуговування, логістичну та іншу підтримку. Це все величезне логістичне завдання, що потребує щоденних дій. Найнагальніше — забезпечити, щоб усі системи, які були доставлені, працювали, як належить”, — зазначив Столтенберг.

Віримо, що сучасна авіація захищатиме українське небо. А також в те, що часовий проміжок від заяв про можливість постачання, до реального постачання, буде максимально швидким.

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев