Наступ з Білорусі: коли волинянам чекати приходу сусіда з півночі

news

Представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький розповів, чи зможуть атакувати війська Білорусі без підтримки росії.

За словами Скібіцького, білоруські війська можуть напасти на Україну лише у складі російсько-білоруського угруповання, оскільки сама білорусь не має власних ударних сил – пише РБК Україна.

Якщо зробити оцінку тих заходів, які на сьогодні проводять збройні сили Білорусі, то виходить дуже цікава ситуація. Відразу після того, як російські війська були виведені з території Білорусі, збройні сили республіки почали активні заходи оперативної і бойової підготовки,
– пояснив Скібіцький.

Білоруси значно посилили свою присутність біля українських кордонів: зараз там 7 батальйонів на ротаційній основі. У ГУР кажуть, що навіть у документах Союзної держави прописано, що діяти вони мають по периметру власних кордонів.

Проте досі в Білорусі залишаються російські війська, мовиться насамперед про авіаційний компонент. Літаки Су-34, Су-30 постійно завдають удари по північних регіонах України. Також залишився один дивізіон ракетного комплексу “Іскандер” та комплекси ППО.

Як стверджує розвідка, російські війська беруть участь в навчання білоруської армії. Мовиться здебільшого про білоруські сили спецпризначення.

Вони відпрацьовують відповідне застосування цих спецпідрозділів з території Білорусі на територію України. І, відповідно, вони вивчають район можливих бойових дій,
– зауважив Скібіцький.

На сьогоднішній день основна загроза полягає в тому, що можуть готуватись диверсійно-розвідувальні групи. На даний час створення ударного угруповання не спостерігають.

Проте, у ГУР не заперечують і той факт, що росіяни можуть повернутися в Білорусь. Але на це потрібен час.

0 Комментариев