Наскільки комфорно жити у Луцьку?

news

у 2021 році вже втринадцяте редакція “Фокус” опублікувала “Рейтинг комфортності українських міст”. 

Цьогоріч до методики підрахунку редакція внесла кілька змін. По-перше, до рейтингу увійшли два новачки — Сєвєродонецьк і Маріуполь, що представляють Луганську та Донецьку область. По-друге, крім таких традиційних критеріїв, як економічні та екологічні показники, ми врахували суб’єктивне сприйняття мешканцями своїх міст.

Взявши за основу результати Сьомого муніципального опитування, підготовленого соціологічною групою “Рейтинг” від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, Фокус додав п’ять нових критеріїв. Серед них, наприклад, оцінка доступності міста для людей з інвалідністю. Цей показник ми вибрали, оскільки він важливий і для інших маломобільних категорій, наприклад, батьків, що пересуваються містом з дитячими візочками.

Таким чином, у рейтингу Фокуса відбулися значні зміни порівняно з результатами 2020 року: лідером став Тернопіль, у першій п’ятірці опинилися міста, розташовані ближче до заходу України. У них є дещо спільне: тут екологічна обстановка, як правило, краща, ніж у лівобережній Україні, відбувається менше злочинів, нижчі ціни. При цьому нижчі і зарплати, але, мабуть, щастя не тільки в грошах. Проаналізувати показники кожного учасника рейтингу можна, уважно подивившись на таблицю, де наведені всі критерії і нараховані за них бали.

рейтинг міст України, найкомфортніше місто України

Як бачимо, Луцьк у табоиці посідає 11 сходинку.

У рейтингу “Індекс конкурентоспроможності міст України 2021”, складеному Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Луцьк посідає 15-е місце. Найкращі результати місто демонструє за критерієм “Підтримка розвитку бізнесу” (14-е місце). Серйозною проблемою для регіону залишаються неформальні платежі і внески (31-е місце). Більше половини опитаних в місті вважають, що їхні конкуренти працюють в тіні. При цьому Луцьк став одним з трьох українських міст, де респонденти не змогли назвати жодного рейдерського захоплення за останні роки.

Цього року в Луцьку запрацював перший ресторан McDonald`s. Він став найбільшим в Україні одноповерховим закладом мережі: налічує 230 місць для сидіння всередині і 100 — на літній терасі. За словами міського голови Ігоря Поліщука, відкриття McDonald`s дає 100 нових робочих місць і солідні надходження до міського бюджету.

Ще одна з недавніх новин міста — на площі Героїв Майдану, де триває реконструкція, демонтують постамент, який зарезервували під пам’ятник Степану Бандері. Замість нього планують облаштувати зелену зону. Під пам’ятник пропонують відвести інші місця, але головна проблема не в цьому, а у відсутності грошей на його виготовлення. Громадяни зібрали лише двадцяту частину від вартості монумента, яку зараз оцінюють у 3,5 млн грн, а міський бюджет виділити таку суму не в змозі.

0 Комментариев