Найкращі противірусні препарати цієї зими

news

Осінь та зима – це періоди спалахів гострих респіраторних вірусних захворювань та грипу. Вогкість, холод, ослаблення імунітету, дефіцит вітамінів – всі ці фактори сприяють швидкому поширенню вірусних захворювань.

Лікарі рекомендують при перших же симптомах грипу та ГРВІ приступати до активного лікування, приймати противірусні препарати. Тільки так можна убезпечити себе від можливих ускладнень та прискорити одужання.

Хто входить до групи ризику тяжкого перебігу грипу та ГРВІ?

Погодьтеся, що захворіти на грип і застуду може абсолютно кожна людина. Але все ж таки лікарі виділяють групи ризику, в які входять люди з ослабленим імунітетом або супутніми захворюваннями. Як правило, вони хворіють частіше і тяжче переносять захворювання.

До групи підвищеного ризику ГРВІ та грипу відносяться:

  • діти до 5 років;
  • літні люди після 65 років;
  • жінки під час вагітності та післяпологового періоду;
  • люди з надмірною вагою, ожирінням;
  • пацієнти з імунодефіцитом;
  • приймаючі препарати, які пригнічують імунну систему, наприклад цитостатики, хіміотерапію;
  • люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної систем, цукровим діабетом, ендокринними патологіями.

Як “працюють” противірусні препарати?

При попаданні в організм віруси в більшості випадків проникає всередину клітини і впливає на роботу її ядра. Таким чином клітинне ядро перестає виконувати свою функцію, а замість цього починає виробляти елементи вірусу, що атакував. Так відбувається “розмноження” (Реплікація) вірусу, після чого він атакує все нові і нові клітини організму, а заражена людина починає відчувати симптоми вірусного захворювання.

Так чим нам можуть допомогти противірусні препарати у цьому випадку? Сучасні противірусні ліки здатні впливати на два етапи життєдіяльності вірусної інфекції в організмі:

  • не пропускати віруси у здорові клітини шляхом стимуляції в організмі синтезу інтерферонів;
  • усувати віруси, які вже потрапили до клітин. Наприклад, блокатори нейрамінідази здатні блокувати розмноження вірусу і не давати йому залишати клітини, в які він вже потрапив.

Різновиди противірусних препаратів

Противірусні препарати можна умовно поділити на кілька груп:

Імуностимулятори

Дія імуностимуляторів спрямована на посилення природного імунітету людини. Завдяки таким препаратам імунна відповідь на потрапляння вірусної інфекції в організм відбувається в рази швидше та ефективніше.

Приклади імуностимуляторів:

  • АМІКСИН IC – це противірусне для дорослих і для дітей від 7 років з імуностимулюючою активністю. Може застосовуватися з метою профілактики грипу та ГРВІ.
  • Імунал – противірусний рослинний препарат на основі ехінацеї Стимулює неспецифічний імунітет та зміцнює його. Може застосовуватися для профілактики грипу та ГРВІ. Також ліки ефективні у перші дні захворювання.

Імуномодулятори

Ці лікарські препарати застосовуються для відновлення імунітету, вони стимулюють вироблення інтерферону, тим самим допомагаючи організму швидко впоратися з вірусною інфекцією.

Приклади імуномодуляторів:

  • Гропринозин (інозин пранобекс) – противірусний лікарський препарат, що має імуномодулюючу здатність. Висока ефективність і доступна ціна Гропринозину зробили ці противірусні таблетки одними з найпопулярніших у нашій країні.
  • Анаферон для дітей – противірусне для дітей від 1 місяця. Доведено ефективність проти вірусів грипу, парагрипу, герпесу та інших.

Особливо слід згадати про вакцини. Адже це ”найкращі противірусні препарати”, які здатні захистити нас від захворювання або від його тяжких наслідків. Вакцини застосовуються для профілактики вірусного захворювання.

Так, для профілактики лікарі рекомендують щороку робити щеплення від грипу. Вона захищає від усіх штамів вірусу грипу, які будуть “актуальними”. у конкретному році. Навіть якщо після введення вакцини зараження на грип відбудеться – захворювання пройде швидко і без будь-яких ускладнень для організму.

Чи можна захистити себе від сезонних вірусних захворювань без противірусних препаратів?

Профілактика грипу може бути специфічною (вакцинація) та неспецифічною.

Неспецифічна профілактика складається з простих заходів, виконуючи які людина зміцнює свій імунітет і захищає себе від можливого контактування з інфікованими людьми.

Отже, що ми можемо зробити для профілактики грипу та ГРВІ?

  • Щодня висипатися і взагалі намагатися більше відпочивати. Нестача сну та хронічна втома послаблюють захисні здібності організму, роблять його більш сприйнятливим до вірусів.
  • Більше часу проводити на свіжому повітрі, ходити пішки, робити ранкову гімнастику.
  • Слідкувати за своїм харчуванням. Воно має бути збалансованим, містити достатню кількість овочів та фруктів.
  • Стежити за своїм здоров’ям. Наприклад, якщо у вас цукровий діабет, необхідно постійно контролювати рівень цукру в крові, тому що його різкі стрибки згубно позначаються на стані всього організму.
  • Не забувайте користуватися антисептиками для рук та мити їх при кожному поверненні з вулиці.
  • Уникайте відвідування місць масового скупчення людей у розпал епідемії. Якщо це неможливо – користуйтеся індивідуальними засобами захисту (масками, респіраторами).
  • Контролюйте рівень вітаміну D в організмі. Обговоріть з лікарем можливу необхідність його прийому. В осінньо-зимовий період нестача вітаміну D зустрічається у багатьох. При ній завжди відбувається ослаблення імунітету.
  • Не зловживайте спиртними напоями. Вони не тільки шкодять усім органам та системам, але й пригнічують імунітет.

Виконання цих простих рекомендацій дозволить не лише захистити себе від ГРВІ та грипу, а й загалом покращити загальне самопочуття. Будьте здорові та бережіть себе!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев