На Волині зупинено незаконний продаж унікальної пам’ятки Київської Русі

news

Правоохоронці викрили спробу продати на інтернет-аукціоні рідкісну кам’яну плиту Х-ХІІІ століття з зображенням “Святого воїна”.

Завдяки злагодженій роботі Луцької окружної прокуратури та слідчих органів Волинської області вдалося не лише запобігти незаконному вивезенню з країни цінної історичної реліквії, але й встановити її походження.

Читайте також Гаряча вода по графіку: у Луцьку оприлюднили дати профілактичних ремонтів теплових мереж 

Плита, ймовірно, колись прикрашала один із храмів Галицько-Волинського князівства, є припущення, що в образі “Святого воїна” зображений Святий Дмитро. Її вік, за оцінками експертів, сягає 800-900 років. За словами генерального директора Національного музею історії України, доктора історичних наук Федора Андрощука, подібних пам’яток не знаходили в Україні протягом останнього століття.

Читайте також 400 тисяч за новонародженого: українські депутати розглядають можливість збільшення допомоги при народженні дитини 

Після проведення необхідних досліджень унікальну знахідку буде передано до фондів Національного музею історії України, де вона стане доступною для огляду широкому загалу.

Наразі триває досудове розслідування за фактом незаконного привласнення чужого майна, що має особливу історичну цінність (ч. 1 ст. 193 КК України).

За інформацією: Офісу Генерального прокурора України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев