На Волині заборонили ловити раків з грудня до кінця березня

news

З 1 грудня 2022 року розпочалося заборона на будь-який вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області.

У період з 1 грудня 2022 року по 31 березня 2023 року встановлюється заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області.

 – йдеться у повідомленні Волинського рибоохоронного патруля.

Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції цього виду біоресурсів під час природного відтворення у зв’язку з виношуванням ікри. З відповідним наказом Управління Держрибагентства у Волинській області можна ознайомитись за посиланням (http://vl.darg.gov.ua/files/9/04_09_vol_raky.pdf). Тому закликаю громадян бути відповідальними, дотримуватися заборони та не порушувати природоохоронного законодавства,

– повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.
Заборона на вилов пов’язана з тим, що типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень.
Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП. Так, компенсація за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.
Проте варто пам’ятати, що обмеження тривають не тільки у період нересту, линьки та виношування ікри. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

0 Комментариев