На Волині створять тактильну карту “Королівським шляхом” для незрячих

news

Володимирський історичний музей імені Омеляна Дверницького отримає унікальну мандрівну карту, яку можна буде «читати» руками та слухати завдяки аудіосупроводу. Ця карта, що відтворює знаменитий туристичний маршрут «Via Regia», детально зображає українську частину шляху, включаючи середньовічні фортеці, палаци, колишні маєтки та сучасні музеї.

Проєкт «Via Regia на дотик» реалізовує ГО «Регіональний центр розвитку “Тріада”» за підтримки Українського культурного фонду. Via Regia або Королівський шлях – це найстаріший і найдовший сухопутний зв’язок між Східною і Західною Європою, який існує понад 2000 років та поєднує вісім європейських держав, включно з Україною. В середньовічній Європі ці дороги були під особливим захистом королів і сьогодні використовуються як символ об’єднання Європи. У 2005 році цей маршрут був відзначений як «Великий культурний шлях Ради Європи».

Деталі проєкту

Проєкт включатиме виготовлення тактильних карт, які супроводжуватимуться аудіогідами з тифлокоментарями, адаптованими для людей із порушенням зору. Кожен об’єкт на карті буде озвучений та доповнений колоритними легендами. Також до карт додаватимуться тактильні атласи з детальними зображеннями історичних об’єктів, щоб відвідувачі могли краще їх «роздивитися».

Ці карти будуть передані до музейних закладів Волинської, Рівненської та Житомирської областей, зокрема до Володимирського музею імені Омеляна Дверницького, Рівненського краєзнавчого музею, історико-культурних заповідників міст Дубно та Острог і замку-музею «Радомисль». Більшість цих музеїв розташовані не в обласних центрах, а в менших громадах, що сприятиме формуванню інклюзивного простору для людей із порушенням зору.

Освітні ініціативи

Проєкт також включає проведення майстер-класів з читання тактильних карт для людей із порушенням зору. Учасниками цих майстер-класів стануть як люди з порушенням зору, так і музейні працівники із закладів-партнерів, де будуть розміщені ці карти.

Цей проєкт не лише допоможе людям із вадами зору краще ознайомитися з історичною спадщиною України, але й сприятиме створенню більш інклюзивного суспільства.

Джерело: https://slovopravdy.com.ua/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев