На Волині подружжя-власники кафе нагодувало понад 4000 переселенців безплатними обідами

news

Всеукраїнська інформаційна кампанія «Пліч-о-пліч» розповідає історію Володимира Окладного та його дружини, які є власниками кафе на Волині, а з початком війни почали пригощати ВПО гарячими обідами.  За цей час вони нагодували понад 4000 переселенців. Кілька разів на тиждень, в залежності від ситуації з кількістю ВПО в місті,  в кафе влаштовують спеціальні заходи. 

«Про початок повномасштабного вторгнення я дізнався о третій годині ночі, коли почув, як наші літаки з Луцького аеродрому злітають на форсажі. І через годину були вибухи. Паніки не було, було страшно. Я просто розбудив всіх своїх і сказав: «Почалася війна!», — розповідає власник кафе Володимир Окладний. 

«На четвертий чи на п’ятий день ми вже відновили роботу, почали працювати. Ідея влаштовувати безплатні обіди для переселенців народилася з самої ідеї допомогти чим можеш країні, людям. Коли дізналися, що ми робимо безплатні обіди, хтось запропонував картоплю, хтось запропонував хліб, хтось запропонував гроші. Самі приходили дівчата, щось допомагали на кухні робити. Починалося з того, що місцеві чим могли, тим нам допомагали. Ми пропонуємо, запрошуємо внутрішньо переміщених осіб, щоб вони приходили до нас, допомагали в приготуванні їжі. Коли у нас готовий обід, ми виносимо про це інформацію, ставимо — і люди бачать, вони заходять. Багато людей знають, що ми це робимо. Багато людей телефонує, запитує, чи можна до вас прийти сьогодні. Такі заходи у нас проводяться зазвичай десь в середньому два-три рази на тиждень. Ми стараємося готувати різні страви. У нас було ризотто, був борщ, пару днів тому ми готували солянку. На початку, коли ми почали готувати для переселенців, до нас приходило близько 70-80 людей на день. Кількість загалом, я думаю, що вже має бути точно понад чотири тисячі», — каже пан Володимир. 

«Коли Україна переможе, я влаштую, мабуть, для всіх безплатну дегустацію напоїв. Кому ситро, кому мохіто, кому щось, може, й інше. Українці, на мою думку, — воїни в першу чергу. І ми обов’язково переможемо», — підсумовує Володимир. 

Соціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії

 

«Пліч-о-пліч» — всеукраїнська кампанія про єдність українців й про те, що ми незламні, вільні та сміливі тоді, коли разом, яка реалізується за участі Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Волинської ОДА.
Проєкт USAID «Трансформація комунікацій» має на меті працювати в партнерстві з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством задля підвищення стійкості демократії в Україні через інноваційні підходи, які залучають українців до обговорення демократичних перетворень та Європейської інтеграції країни.
Green Penguin — креативна агенція, яка комунікує про важливі державні та соціальні проєкти.
Контакти для коментарів, співпраці та створення спецпроєктів: 
Олександр Александров a.aleksandrov.pr@gmail.com 380503477953
0 Комментариев