На Волині перевіряли місця продажу риби: загиблої риби після підриву Каховської ГЕС не виявлено

news

Протягом двох днів рибоохоронці Волині спільно з працівниками Держпродспоживслужби здійснили інспекційні перевірки на ринках Волинської області, щоб забезпечити дотримання правил продажу рибної продукції. Головна мета перевірок полягала у запобіганні реалізації раніше загиблої риби, яка походить з підриву Каховської ГЕС.

Ринки та місця стихійного продажу риби у Ковелі, Камінь-Каширському, Нововолинську, Луцьку, смт Маневичі, смт Ратно та смт Стара Вижівка були об’єктами перевірки. Під час рейдів зосереджувалась увага на законності права володіння водними біоресурсами, які перебували в обігу. Інспекційні групи перевіряли наявність правильної форми товарно-транспортної накладної для риби та відповідність її оформлення вимогам.

Також проводився моніторинг цін на живу, охолоджену рибу та продукти її переробки, такі як солена, в’ялена та морожена риба. Були надані пояснення щодо процедури реєстрації операторами ринку харчових продуктів та їх обов’язкової реєстрації.

Під час інспекційного рейду не було виявлено порушень чинного законодавства, що стосуються правил придбання та збуту об’єктів тваринного світу, безпечності та якості харчових продуктів. Одночасно з проведенням рейдів проводилась широкомасштабна інформаційно-просвітницька робота з продавцями щодо заборони продажу червонокнижної риби.

На даний момент немає відомостей про факти реалізації непридатних до споживання водних біоресурсів. Проте, ми закликаємо громадян бути обережними та утриматися від покупки риби, яка продається на стихійних ринках без належних документів, невідомого походження та невстановленої якості, оскільки вона може бути шкідливою та представляти смертельну небезпеку.

0 Комментариев