На Волині невдовзі з’явиться лінійний прискорювач для лікування онкології

news

З рекордною економією закуплено 15 лінійних прискорювачів для лікування онкології

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. 

На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України  придбали 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів «Elekta Harmony». 

Закупівля відбулася з рекордною економією. Очікувана вартість була понад 1 мільярд гривень. Водночас фінальна вартість закупленого обладнання майже удвічі менша – 541 мільйон гривень. Завдяки ефективній роботі з ринком та якісній комунікації з постачальниками Медзакупівлі заощадили 482 млн грн або 47% доведеного бюджету. 

Лінійні прискорювачі є надзвичайно дороговартісним та інноваційним обладнанням, яке використовується для лікування онкологічних захворювань. Зазначимо, що у такій кількості медобладнання закуповується централізовано державним коштом вперше. 

Читайте також: Іменинники жовтня 2023: коли та кого вітати з Днем ангела за новим календарем

«Політика героїв в медичній сфері – це не тільки про травму чи реабілітацію. Це і про ті хвороби, динаміка яких зростає, а вік молодшає, як наслідок повномасштабної війни, що розвʼязана росією. На жаль, вони будуть з нами не один рік. Онкологія в їх числі. Тому працюємо над тим, аби українські пацієнти мали доступ до якісного сучасного лікування та діагностики. Саме тому закупівля 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів для онкоцентрів – ще один крок в цьому напрямі. Адже попри війну МОЗ разом із партнерами працюють, аби якісна, доступна та безоплатна медична допомога були доступні кожному, хто цього потребує», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Такі системи дозволяють за допомогою рентгенівського або гамма-випромінювання впливати безпосередньо на ракові клітини чи пухлини у внутрішніх органах пацієнта, знищуючи або зупиняючи їх ріст і намагаючись мінімізувати пошкодження здорових тканин. Таким чином лікування важких стадій онкології може відбуватися без хірургічного втручання та з більшою ефективністю. 

«Успішна закупівля лінійних прискорювачів доводить, що Україна вийшла на якісно новий рівень забезпечення потреб пацієнтів. Адже мова про процедуру з найбільшою очікуваною вартістю в історії МЗУ. Попри всі складнощі нам вдалося забезпечити потреби онкологічних хворих в інноваційному обладнанні на рівні держави. Завдяки лінійним прискорювачам лікарі зможуть здійснювати точне, ефективне і персоналізоване лікування ракових пухлин з мінімальними побічними ефектами для пацієнтів», – говорить Едем Адаманов, генеральний директор МЗУ. 

Системи лінійного прискорювача будуть розподілені у Сумську, Рівненську, Чернівецьку, Тернопільську, Хмельницьку, Чернігівську, Полтавську, Черкаську, Херсонську, Волинську, Івано-Франківську, Одеську, Кіровоградську, Харківську та Київську області.

Читайте також: Календар магнітних бур: жовтень буде нелегким для метеозалежних 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев