На Волині готуються до запуску електронної черги перетину кордону ПП “Ягодин”

news

Пілотнтний проект «Електронна черга перетину кордону» на ПП «Ягодин» розпочне працювати вже в жовтні.

Вчора, 21 вересня 2022 року, відбулася робоча нарада щодо запуску пілотного проєкту «Електронна черга перетину кордону» на ПП «Ягодин». Участь в 

ній приймали посадовці, представники профільних відомств та перевізники.

 

Реєстрація в електронній черзі відбуватиметься через спеціальний сайт. Наразі він в розробці і в тестовому режимі запрацює вже в кінці жовтня.

 

Ціль наради обговорення проекту, можливі ризики, пропозиції для покращення роботи сервісу. Але варто зазначити, що електронна черга не зможе повністю прибрати або-ж скоротити черги на кордоні.

«Ми розуміємо, що кількість автівок, які хочуть перетнути пункт пропуску – не зміниться. Однак, хочемо зробити сервіс, щоб водій не стояв в черзі на дорозі по 6-12 днів, а очікував на свій час перетину кордону вдома. Він отримає сповіщення в додатку та телефоном з датою і часом прибуття до пункту пропуску. Якщо шофер пропускає свою чергу, то відповідно йому необхідно займати її заново», – розповів заступник голови Укртрансбезпеки.

Система е-черги для вантажівок буде інтегрована з базами даних митниці та прикордонної служби. Під час наради також зазначили, що з початку запуску сервісу не буде пріоритетності в формуванні черг.

«Електронна черга перетину кордону» буде абсолютно безкоштовною. Майданчик, де чекатимуть автомобілі, повинен бути також безоплатним – це позиція Уряду.

Відтак, де і як очікувати проїзду через кордон перевізник обиратиме самостійно, а система сповіщатиме, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску. У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь.

Нагадаємо, що  питання введення електронної черги вже порушувалось перед Кабміном Волинською ОВА. Як зазначав очільник області Юрій Погуляйко, у разі введення електронної черги, водії зможуть очікувати перетину кордону  у спеціально відведених для цього місцях. Особливо це актуально з наближенням зими.

Запуск проєкту «Електронна черга перетину кордону», це спільна робота кількох відомств, а саме Міністерства інфраструктури України, Державної прикордонної служби України , Державної митної служби України та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

0 Комментариев