На Волині до бюджетів громад сплачено понад 120 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

news

Упродовж січня-жовтня 2021 року до місцевих бюджетів Волині надійшло 121,2 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Залучена громадами сума  податку на нерухоме майно на 14 відсотків перевищує минулорічні показники.

         Податкова спроможність кожної з громад залежить від сумління платників податків. За умови, що всі мешканці громади та господарюючі суб’єкти своєчасно сплачують передбачені законом платежі до бюджету, органи місцевого самоврядування мають належний ресурс для фінансування соціально-економічних питань розвитку. Оскільки керівники громад володіють повною інформацією про власників нерухомості, то саме ці дані про потенційних платників допоможуть фахівцям податкового адміністрування     забезпечити якісне адміністрування податку на нерухомість,

– наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Якщо ж нерухомість придбана за кошти, з яких не сплачено податки, то саме зараз  можна скористатися правом на податкову амністію, – нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Закон не зобов’язує, а надає право кожному, хто має активи, придбані за кошти, з яких не сплачено податки, цивілізовано їх легалізувати. Податкова служба рекомендує таким власникам майна розглянути можливість подання одноразової добровільної декларації та надає необхідну консультаційну допомогу,

– підкреслила Світлана Савчук.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, то детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев