На волинській шахті зарплату отримують “міфічні” працівники. ФОТО

news

Голова профспілки шахти №9 “Нововолинська” Василь Гура повідомив, що на підприємстві виплачують заробітну плату працівнику, який давно розрахувався.

Про це пише БУГ.

“Ось що розповідає про найбільш розповсюджену та відпрацьовану схему перерахування коштів псевдогірникам Василь Гура – керівник профспілкової організації шахти №9 “Нововолинська”. Багато не треба: сфальсифікувати документацію щодо виходу працівників на роботу, а потім отримувати заробітну плату на “міфічних шахтарів”.

Можна зробити й по-іншому: влаштувати когось з рідних на роботу, а потім розрахувати, а зарплату йому залишити на рівних правах з тими людьми, які щоденно покидають свої сім’ї та спускаються в шахту, щоб отримати якусь копійку.

_DSC0211_tn

Цей чек, скоріше всього, не повинен був потрапити в руки посторонніх людей, його мали забрати з дільниці. Заробітна плата нарахована за вересень працівнику дев’ятої шахти, який розрахований з вугільного підприємства, за словами Василь Гури, в січні місяці. Отримувач коштів – син головного економіста шахти.

“Зайшов в табельну, спитав, чи працює людина з табельним номером 767. Мені назвали зовсім інше прізвище і дільницю. Коли показав чек, по реакції можна було все зрозуміти”, – розповідає Василь Гура.

Головний економіст шахти пояснює, що це звільнення з частковою (триразовою) виплатою розрахункових. Тобто це вихідна допомога. Хоч 8 місяців – трохи пізно для виплати. Адже ці кошти виділяються одразу, в інакшому випадку працівник має право подавати в суд.

Наталія Короб не знає, хто намовив сина звільнятися з частковою виплатою розрахункових і розповіла Василю Гурі, що не він один таким чином розраховувався з підприємства. Вона погодилась, що як головний економіст притримала цю суму на тривалий період протизаконно.

Жінка просила керівника профспілкової організації не афішувати це питання, бо “не любить піару”. Син, з її слів, перебуває зараз на заробітках.

Відповідно документи під час влаштування на роботу та у разі звільнення працівника підписує директор підприємства”, – повідомляють на сайті БУГ.

0 Комментариев