На Волині журналіста звинувачують у зриві конференції “Опозиційного блоку”. ВІДЕО

news

У Волинській області члени Луцького районного осередку політичної партії «Опозиційний блок» не пускали журналіста «Точки ОПОРИ» на партійну конференцію, яка проходила 24 вересня у приміщенні магазину.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Луцький районний осередок політичної партії «Опозиційний блок» організував партійну конференцію з висунення кандидатів на вибори до Луцької районної ради у смт Торчин на місцевій базі відпочинку. Однак, за словами членів партії, через «тиск» на них з боку активістів Волинської Самооборони Майдану, які були присутні на базі відпочинку, конференцію вирішили перенести у сусіднє приміщення магазину і проводити у закритому режимі. Не пускали на партійну конференцію і журналіста видання «Точка ОПОРИ».

Розпочалась партійна конференція у будиночках, які знаходились на території бази відпочинку. Представники Волинської Самооборони Майдану перебували там само, у роботу комісії не втручались. Втім, голова політичної партії «Опозиційний блок» Лариса Волошенюк заявила, що на комісію здійснюють тиск і попросила активістів покинути територію. Активісти викликали міліцію.

Golova partii OB

У той же самий час голова районного осередку «Опозиційного блоку» продовжила виступ перед членами партії.

«У зв’язку з тим, що на нас було здійснено психологічний тиск, більшість членів організації, які прибули на конференцію, роз’їхались з території. В таких умовах ми не можемо проводити конференцію тут. Давайте усі перемістимось в магазин», – заявила голова партії Лариса Волошенюк.

Після цього кілька членів політичної партії «Опозиційний блок» на чолі з головою партійного осередку спершу перейшли у приміщення магазину, який знаходився поряд, а тоді взагалі передумали проводити конференцію.

«Конференції не буде. Ви її зірвали», – зазначила голова партії, звертаючись до журналістів.

На конференції був присутній член Луцької районної ТВК Георгій Жога. У зв’язку з ситуацією, що виникла, член ТВК пояснив голові партії, що проведена у приміщенні магазину конференція не буде вважатись легітимною, оскільки у письмовому повідомленні про неї вказувалась інша адреса.

Після прибуття на територію бази відпочинку міліції, голова комісії розповіла представнику правоохоронних органів, що на неї було здійснено психологічний та фізичний тиск, що її словесно ображали та перешкоджали проводити конференцію. Крім того, у присутності міліціонера Лариса Волошенюк вимагала у журналіста «Точки ОПОРИ» «посвідчення про відрядження».

Під кінець подій Лариса Волошенюк викликала собі швидку допомогу, однак, після приїзду медиків від госпіталізації відмовилась і погодилась дати коментар Громадянській мережі ОПОРА.

Shvydka dopomoga

«Сьогодні на мене був вчинений тиск і фізичний, і моральний. До нас приїхали мужчини, які хочуть влади і грошей. Вони хочуть пропіаритись за мій рахунок. Конференція відбудеться в інший визначений час і день. Представників ЗМІ я обов’язково на неї запрошу», – зазначила Лариса Волошенюк.

Після цього голова місцевої організації партії попросила члена ТВК пройти з нею і, піднявшись на сходи магазину, наказала членам партії голосувати.

Член Луцької районної виборчої комісії Георгій Жога прокоментував «конференцію.

«Я бачив людей, які піднімали руки за щось, що об’являла інша людина. Справа правників, але я зафіксую те, що побачив. Оголошеного списку кандидатів я не почув», – прокоментував Георгій Жога.

Активіст Волинської Самооборони Майдану Сергій Рижков, який викликав правоохоронців, написав відповідне пояснення.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 2 Ст. 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення та зберігання інформації. А Ст. 171 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років за умисне перешкоджання законній діяльності журналістів.

0 Комментариев