На Волині запас ліків в аптеках поповнює…птахофабрика

news

Фельдшерсько-акушерські пункти шістнадцяти сіл Володимир-Волинського та Турійського районів поповнились наборами медикаментів першої необхідності, тож тепер мешканцям сіл не потрібно долати десятки кілометрів аби купити ліки від тиску чи жаропонижуючий препарат. Медикаментів для мешканців сіл на суму 30 тисяч гривень закупило ПАТ «Володимир-волинська птахофабрика». 

Про це пише «Слово Правди».

У віддалених від районних центрів селах мешкає чимало людей пенсійного віку, які рідко виїжджають до міста і час від часу потребують якихось ліків. Ще рік тому на базі сільських ФАПів діяли аптечні пункти, куди провізори постачали лікарські препарати під реалізацію. Нині у зв’язку із зміною законодавства працівники ФАПів повинні закупляти медикаменти за власні кошти.

Для того, аби фельдшерсько-акушерські пункти мали стартовий капітал для подальших закупівель, Володимир-Волинська птахофабрика безкоштовно надала набори найнеобхідніших ліків вартістю близько двох тисяч гривень за кожен набір. Генеральний директор підприємства Аліна Сич, яка особисто розвозила медикаменти по ФАПах, не приховує, що надала допомогу лише тим сільрадам та об’єднаним громадам, де знаходяться пташники птахофабрики, а саме: Оваднівській, Зарічанській, Білинській, Соловичівській райрадам, а також Устилузькій і Зимнівській об’єднаним громадам. Медикаменти придбали за  списками головного лікаря  Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука.

«Ми звернулись до Аліни Вікторівни з проханням допомогти із забезпеченням фельдшерсько-акушерських пунктів ліками першої необхідності, і вона одразу відгукнулась. Тож за сприяння голови райради Романа Гука та голів об’єднаних громад проводимо цю акцію. Думаю, що користь буде відчутна, адже мешканці сіл зможуть придбати медикаменти безпосередньо на ФАПі. Хоча ми отримуємо державну субвенцію на медикаменти невідкладної допомоги, але цих коштів недостатньо», — зазначив головний лікар ТМО Олександр Клачук.

Потужності ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», а це нині сто пташників, знаходяться на території двох об’єднаних громад, голови яких звернулись до гендиректора птахофабрики з проханням сплачувати податки в бюджети цих громад. Аліна Сич розповіла, що пішла назустріч, не зважаючи на те, що це додаткове навантаження на бухгалтерію підприємства. І тепер щомісяця Устилузька громада від птахобрики отримує 100 тисяч гривень податкового збору. В свою чергу очільниця третього за потужністю подібного підприємства в Україні сподівається, що влада і до них повернеться обличчям, а мешканці навколишніх населених пунктів більш лояльно ставитимуться до сусідства із птахофабрикою, яка вносить вклад у розбудову інфраструктури, реалізацію соціальних проектів та надає робочі місця.

«Ми і раніше постійно надавали різну спонсорську допомогу, зокрема, допомагали армії через волонтерські організації, особливо не афішуючи свою благочинність, — каже генеральний директор птахофабрики Аліна Сич. – Але інколи люди просто не розуміють, хто саме турбується про них. Часто телефонують різні люди і просять ту чи іншу допомогу, але зараз ми взяли ініціативу в свої руки. Нещодавно ознайомилась з паспортами сіл району та з їхніми головними проблемами. Звісно, повністю функцію держави ми не потягнемо, але ту допомогу, яка по силах, хочемо надавати. При чому, наголошую, що нікуди я не балотуюсь і в політику взагалі не збираюсь».

Як запевнила Аліна Сич, допомога птахофабрики на медикаментах для ФАПів не завершується – до Великодня вони готують подарункові кошики для малозабезпечених, а до Дня Перемоги  продуктові набори ветеранам війни.

Тетяна Ізотова

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев