На Волині зафіксували перші порушення на виборах, – ОПОРА

news

Станом на 8:00 25 жовтня 2015 р. у Волинській області усі виборчі дільниці відкрились вчасно. Втім, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують перші порушення: нестача кабінок для голосування, агітаційні плакати на ДВК та поширення «чорного піару».

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

7:23. На виборчій дільниці № 070776, яка знаходиться у с. Язавні, Ратнівського району Волинської області спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував лише три виборчі скриньки попри те, що дільниця є середньою і по закону передбачена мінімальна кількість – чотири.

Відповідно до ч. 3, Ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори» кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

7:30. Під час ранкового засідання виборчої комісії в с. Хоцунь Любешівського району виникла нестандартна ситуація. Спостерігач ОПОРА зафіксував відсутність у приміщенні ДВК бюлетенів. Як виявилось, вони зберігались у сейфі, в приміщенні сільської ради. Під час засідання їх перемістили на дільницю у присутності спостерігачів та правоохоронців.

Відповідно до ч. 4, Ст. 77 Закону України «Про місцеві вибори» дільнична виборча комісія не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить засідання, під час якого відкривається сейф (металева шафа, кімната) з виборчими бюлетенями.

7:38. На виборчій дільниці № 070523 у с. Сирники Луцького району спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував агітаційний плакат, розміщений на користь кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії Валентина Романюка.

У цей же час Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала на виборчій дільниці 071078 у м. Луцьку стенд благодійного фонду «Новий Луцьк» кандидата у депутати до Волинської обласної та Луцької міської рад. Від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Ігоря Палиці. Крім того, неподалік цієї ж виборчої дільниці зафіксовано поширення агітаційних матеріалів з елементами «чорного піару» проти політичної партії «УКРОП» з написом: «УКРОП – обережно, не ошпарся!».

0 DVK 071078

0 Chornyj piar

Відповідно до ч. 2, Ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев