На Волині вкотре знайшли снаряд часів Великої Вітчизняної війни

news

Біля Клепачева знайдено артилерійський снаряд часів ВВв. Про це пише Ківерцівський інформаційний портал.

Минулого тижня на території Ківерцівського району поблизу с. Клепачів було знайдено боєприпас часів Великої Вітчизняної війни. З початку року трапилось 2 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів на території району.

Вкотре застерігаємо жителів щодо поводження з вибухонебезпечними предметами.

   У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ МЕТАЛЕВИХ ПРЕДМЕТІВ, НЕОБХІДНО:

·     негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

·         вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

·           позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101». Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

·     очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та поліції, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

                         КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

·   палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;

·      піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети.

        ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНОК В ЛІСІ АБО В ТУРИСТИЧНОМУ ПОХОДІ:

1. Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни.

2. Перед розведенням багаття в радіусі п’яти метрів перевірте ґрунт на наявність вибухонебезпечних предметів (обережно зніміть лопатою верхній шар ґрунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см або за допомогою щупу).

3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї» або такі, що не вибухнули.

4. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

При виявлені вибухонебезпечних предметів негайно повідомте за номером «101».

0 Комментариев