На Волині вимагають вирішити проблему поділу кордону

news

«Народний контроль» вимагає вирішити проблему демаркації українсько-білоруського кордону у Ветлах.

Про це йдеться на сторінці «Народного контролю» у Фейсбуку.

Село Ветли Любешівського району – одне з прикордонних волинських сіл. Місцеві мешканці скаржаться – нещодавно великий шматок їхньої землі несподівано став білоруським.

Мешканці села Ветли розповідають – одного прекрасного дня побачили, як білоруські «сусіди» вирубують ліс та копають землю вже на території України. Коли кордон, який раніше проходив по Жирівському каналу, змінився, ніхто не знав.

«Побачили лише тоді, коли їхні екскаватори почали копати на нашій землі», – говорить депутат Любешівської райради Михайло Кирилюк.

Останнім часом межі українсько-білоруського кордону суттєво змінилися – і не на користь нашої держави. Жителі села Ветли обурені, адже не можуть у своїх лісах гриби-ягоди збирати, адже білоруські прикордонники затримують їх до з’ясування обставин.

«Після цього нас повертають через кордон, але мусимо платити штрафи», – розповідає мешканка села Ветли Василина Степанівна.

У відчаї люди зверталися до влади, та все марно: ніяких зрушень у цій ситуації немає уже майже півроку.

Тим часом, «Народний контроль» займеться проблемою на державному рівні.

Лідер «Народного контролю» на Волині Павло Данильчук заявив, що це не нормально, коли у воєнний час та окупацію на сході держава просто так віддає свої території на заході країни.

«Нам треба вивести це питання у публічну площину та змусити перших керівників держави зайнятися цією проблемою. Наші колеги у Києві – народні депутати Олег Мусій та Богдан Матківський – порушать це питання у стінах Парламенту», – пообіцяв лідер «Народного контролю» на Волині.

0 Комментариев