На Волині вихованців дитячого будинку привітали з Днем захисту дітей. ФОТО

news

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей  представники служби  у справах дітей райдержадміністрації та РЦСССДМ району,  керівники гуртків ЦДЮТ відвідали діток, що нині проживають у дитячому будинку “Дім затишку” (c. Дерно, Ківерцівського району). 

Про це йдеться на сайті Ківерцівської райдержадміністрації.

Олицький селищний голова Олена Кашевська теж приєдналася до відвідувачів. Адже п’ятеро олицьких діток перебувають під наглядом фахівців дитбудинку.

У закладі тимчасово проживають діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, батьки яких зловживають алкоголем, не працюють, не  доглядають за своєю малечею. Заступник директора дитбудинку Олексій Толстинюк розповів про відбудову приміщення із старого пришкільного інтернату в сучасний дитячий будинок. Він подякував благодійникам за підтримку і розуміння.

З червня 2014 року тут мали прихисток біженці, багатодітні родини з Слов’янська,  Авдіївки і Донбасу. На прохання волонтерів зі Сходу відгукнувся директор закладу Олександр Мельник, спочатку приїхало три багатодітні родини, 17 чоловік,  більша половина з яких – діти від 4 місяців до 16 років. А всього за два роки  тут проживало 70 дітей та 34 дорослих.

Нині “Дім затишку” – утеплена  будівля, із сучасним опаленням, сантехнікою, покрівлею та ремонтом. На подвір’ї – тротуарна плитка, милують око зелена трава та розарій, поряд стоїть ігровий майданчик, на грядці посаджені  овочі. Мрія купити трактор, щоб обробляти 3,6 га., напевно, скоро здійсниться. Робили ремонт власними силами, при сприянні волонтерів та прихожан.

Олексій Анатолійович показав комфортні умови, в яких проживають хлопчики і дівчатка: ігрову, спортзал, їдальню, швейну майстерню, санітарно-побутові кімнати. З нового року 50 дітей (нині 25) – отримують домашній затишок і любов небайдужих людей.

Особливої уваги заслуговує медпункт та його завідувач, лікар-хірург, військовий капелан, Микола Савчук. Микола Миколайович зазначив, що діти постійно потребують якісного медичного обслуговування. Вони мають низку захворювань від недоїдання та недотримання чистоти і гігієни у родинах. Медпункт забезпечений всім необхідним обладнанням та медикаментами. “Багато медикаментів, за призначенням “для дорослих”, ми передаємо, як допомогу військовим,” – розповідає лікар.

З Міжнародним днем захисту дітей, від імені голови районної державної адміністрації Валерія Ткачука, голови районної ради Василя Хмілевського, від себе особисто, вихованців закладу привітала начальник служби у справах дітей Наталія Скубій. Вона  вручила директору ПО “Дитячий будинок “Дім затишку” Олександру Мельнику подяку районної влади за громадянську позицію, вагомий внесок у вирішення питань захисту дітей. Наталія Петрівна усім побажала міцного здоров’я, гарного настрою та вручила подарунки дітям.

“Добро породжує добро. Є люди поряд, які завжди прийдуть на допомогу. Вам тут дарують добро, любов, затишок”, – звернулася очільник служби до дітей. Також Наталія Скубій подякувала засновникам “Дому затишку”, керівникам, працівникам, вихователям, волонтерам.

Анатолій Олексійович висловив щиру подяку Богу за любов. “Наша ціль дітей навчити жити в чистоті, в любові до Бога, затишку, щоб понесли вони у свої домівки цю любов та порядок. Ми не примушуємо до важкої праці, але допомагати потрібно: прибрати за собою, виконувати посильні завдання”,— говорить заступник директора.

Цікаві заняття з бісероплетіння та аплікації провели з вихованцями “Дому затишку” Мирослава Дудко та Олена Рубашна. Старші діти зробили метеликів з бісеру, а малята – старанно з кольорового паперу виготовили квіткові композиції.

Святковий настрій переповнював дитячі серця, а дорослі щиро раділи за своїх вихованців.

0 Комментариев