На Волині відкрили виставку архітектора, який творив повоєнний Луцьк

news

Днями в культурно-мистецькому центрі міста Володимир-Волинський відбулося відкриття виставки робіт архітектора Ростислава Метельницького під назвою «Нетлінний шарм європеїзму».

Про це повідомляє Володимир Медіа.

Ростислав Метельницький має у своєму доробку близько 800 робіт, які творилися від кінця 1940-х до середини 1990-х. На цій виставці представлені графічні та акварельні роботи, які показують переважно Луцьк, його історичні куточки.

Архітектор Ростислав Метельницький – це ціла епоха в повоєнному Луцьку. Він автор багатьох споруд і містобудівних комплексів. І хоч би що проектував, чи то житловий будинок чи адміністративний, вкладав у роботу всю душу, намагаючись в період будівельного диктату оживити, надати їм своєрідного архітектурного обличчя. Серед його робіт – будинок скульптора Миколи Голованя, який лучани за оригінальність оформлення фасаду називають «будинком з химерами». Ростислав Метельницький – один із авторів розробки проекту зі створення Луцького історико-культурного заповідника.

Пан Метельницький відомий також як дослідник минувшини Луцька, як талановитий художник, автор книги «Деякі сторінки єврейської забудови Луцька», а також багатьох краєзнавчих публікацій у періодичних виданнях.

У 2004 році Ростислава Метельницького удостоєно звання почесного члена Української Академії архітектури.

Виставка триватиме аж до 20 квітня, тому всі охочі можуть оглянути її, завітавши у культурно-мистецький центр.

0 Комментариев