На Волині виборчі комісії не поспішають затверджувати текст виборчих бюлетенів

news

У Волинській області окремі територіальні виборчі комісії порушили строки затвердження тексту виборчих бюлетенів та створення комісій, які здійснюють контроль за їх виготовленням. Такий факт зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 8 жовтня.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

На Волині 5 районних виборчих комісій станом на 8 жовтня ще не затвердили текст виборчих бюлетенів, а 16 міських (міст обласного значення) і районних ТВК – не створили контрольні комісії, які повинні здійснювати контроль за виготовленням виборчих бюлетенів та дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів та помилково виготовлених бюлетенів.

Зокрема, не затвердили ще текст виборчих бюлетенів Маневицька, Ківерцівська, Любешівська, Камінь-Каширська та Старовижівська районні виборчі комісії.

Відповідно до ч. 3, Ст. 74 Закону України «Про місцеві вибори» Текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування.

Станом на 8 жовтня також ще не створили контрольні комісії Луцька, Нововолинська і Ковельська міські, Луцька, Іваничівська, Рожищенська, Ковельська, Турійська,  Маневицька, Ківерцівська, Любешівська, Камінь-Каширська та Старовижівська, Володимир-Волинська, Шацька і Любомльська районні ТВК.

Відповідно до ч. 3, Ст. 75 Закону України «Про місцеві вибори» контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах-виготовлювачах, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів здійснюється контрольною комісією, яка утворюється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, не пізніш як у день затвердження тексту виборчого бюлетеня.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 3, Ст. 74 закону суб’єкти відповідного виборчого процесу можуть протягом двох днів з дня прийняття рішення комісії про затвердження тексту виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах ознайомитися з текстом бюлетеня.

0 Комментариев