На Волині у газетах масово “ховають” політичну рекламу. ФОТО

news

У Волинській області фіксують масове недотримання порядку розміщення агітаційних матеріалів у друкованих ЗМІ протягом жовтня 2015 року.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА,

У результаті моніторингу обласних та районних ЗМІ Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала недотримання порядку розміщення агітаційних матеріалів такими друкованими засобами масової інформації районного значення як: «Горохівський вісник» (Горохівська районна газета),«Полісся» (Камінь-Каширська районна газета), «Селянське життя» (Локачинська районна газета), «Наше життя» (Любомльська районна газета),«Нова доба» (Маневицька районна газета), «Наше місто» (Нововолинська міська газета), «Наш край» (Рожищенська районна газета). Окремі інформаційні матеріали про кандидатів з елементами передвиборної агітації розміщують у рубриках інтерв’ю, політика, наголос, спорт, вибори-2015, політичне життя. Також зафіксовані випадки розміщення матеріалів у друкованих виданнях без будь-якого позначення.

Зокрема, у газеті «Горохівський вісник» за 3 і 10 жовтня 2015 р. розміщено агітаційні матеріали про кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Галину Майко та кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Олександра Пизу.

Gorohivskij visnyk

Зафіксовано недотримання порядку розміщення агітаційних матеріалів і в газеті «Полісся» від 10 жовтня 2015 р. Зокрема, у виданні містяться агітаційні матеріали про кандидата в депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Батьківщина» Романа Завадовича та кандидата в депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Анатолія Шевчика.

Policcja K.Kashyrsk

У газеті «Нова доба» за 10 жовтня 2015 р. розміщено інтерв’ю з кандидатами у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Наш край» Богданом Колісником та від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимиром Гунчиком. У цій же газеті без необхідних позначок у відповідній рубриці зафіксовано інтерв’ю з кандидатом у депутати до Маневицької районної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Яковом Смоковичем.

Nova doba Manevychi

Політичну агітацію кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Батьківщина» Василя Столяра та кандидата у депутати до Рожищенської районної ради від цієї ж політичної сили Андрія Музики не відокремлено від інших матеріалів у газеті «Наш край», датованій 15 жовтня 2015 р. У цьому ж виданні розміщено списки кандидатів у депутати до Рожищенської міської та районної рад від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» без жодних позначок.

Nash kraj Rozhyshche

Інформація з елементами агітації за політичні партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП», Аграрну партію України і партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність» також зафіксована у примірниках газети «Наше життя» за жовтень 2015 р.

Не дотримались порядку розміщення агітаційних матеріалів у м. Нововолинськ Волинської області редактори місцевого друкованого видання. Так, у газеті «Наше місто» за 8 жовтня 2015 р. розміщено списки кандидатів у депутати до Нововолинської міської ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» без позначки політична реклама чи агітація. Крім того, у цьому ж номері друкованого видання розміщено приховані агітаційні матеріали кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»Ігоря Новосада та кандидата в депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Батьківщина» Андрія Сторонського.

Nashe misto Novovolynsk

Найбільше матеріалів, які містять ознаки прихованої політичної агітації, у результаті моніторингу було зафіксовано у Локачинській районній газеті «Селянське життя». Так, у номері видання за 3 жовтня 2015 р. було зафіксовано матеріали про кандидатів у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Ігоря Палицю, Ірину Констанкевич, Олександра Курилюка, Григорія Павловича, Галину Неспай, Сергія Леонтьєва, Івана Киричика, Галину Карнаухову, Миколу Томчука, Петра Савчука, Ірину Вахович,Любов Ліпич, Мирославу Мушкевич, Людмилу Левчук, Марію Любашевську, Володимира Рудюка і В’ячеслава Рубльова, а також про кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимира Гунчика.

Seljanske zhyttja

У номері цієї ж газети за 10 жовтня 2015 р. містяться матеріали з ознаками прихованої агітації від кандидата в депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Миколи Томчука, кандидата у депутати до Локачинської районної ради від політичної партії «Наш край» Михайла Скопюка та кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Галини Майко.

Відповідно до ч. 8, Ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев