На Волині створили менше виборчих округів, бо “не знали, як їх формувати”. ФОТО

news

 Любешівська районна територіальна виборча комісія Волинської області замість 34 територіальних виборчих округів, як вимагає закон, сформувала 21 округ. Відповідну інформацію зафіксували 21 вересня у Любешівській районній газеті «Нове життя».

 

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Під час засідання щодо формування виборчих округів з виборів депутатів районної ради, яке відбулось 16 вересня, Любешівська районна ТВК сформувала 21 виборчий округ.

Відповідно до ч. 3 Ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» загальна кількість територіальних виборчих округів, які утворюються на території багатомандатного виборчого округу, дорівнює загальному складу відповідної ради, що визначається залежно від кількості виборців.

Відповідно до постанови ЦВК від 03.09.2015 р. № 216, на території Любешівського району для проведення виборів депутатів районної ради потрібно було утворити 34 територіальних виборчих округів.

Gazeta Nove zhyttia informacia pro okrugy

Громадянська мережа ОПОРА взяла коментар у голови Любешівської районної ТВК Тетяни Колесник з приводу ситуації, що склалася.

«Я на виборах працюю перший раз. І заступник голови ТВК теж працює перший раз. Ми не знали, як правильно формувати округи, тому вирішили сформувати їх відповідно до  кількості сільських та селищних рад в районі», – прокоментувала Тетяна Колесник.

Також, зі слів голови Любешівської ТВК, стало відомо, що 21 вересня виборча комісія зібралась на засідання, щоб виправити допущені помилки. Під час засідання попереднє рішення ТВК було скасоване. Відповідно до нового рішення, Любешівський район таки поділили на 34 округи. Рішення буде оприлюднено у районній газеті «Нове життя» 22 вересня.

Дещо інша ситуація склалась під час формування округів з виборів депутатів обласної ради. Волинська обласна виборча комісія утворила територіальні виборчі округи в межах Луцька без врахування меж виборчих округів з виборів депутатів Луцької міської ради.

Для прикладу, виборчий округ №52 з виборів депутатів обласної ради включає частину територіального виборчого округу №10 з виборів депутатів Луцької міської ради, весь округ №11, частину округів №12, №17 та №18. Із частин територіальних виборчих округів з виборів міської ради сформовано за таким же зразком округи №49, № 50, №51, № 52, №53, №54, №55, №56, №57, №58, № 59 з виборів депутатів обласної ради.

Skrin z saytu CVK okrugiv u misti Lutsk

Skrin z saytu CVK okrugiv u Volynskiy oblasti

Відповідно до ч. 11, Ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» територіальні виборчі округи в межах багатомандатного округу з виборів обласної ради утворюються з урахуванням меж виборчих округів районної, міської (міст обласного значення) ради, утворених на відповідній території.

0 Комментариев