На Волині провели моніторинг гнізда чорного лелеки. ФОТО

news

В рамках польового виїзду співробітниками наукового відділу було проведено моніторинг гнізда чорного лелеки, що розташоване в лісовому масиві в околицях села Клепачів.

Про це повідомляють на сторінці Ківерцівського національного природного парку “Цуманська пуща” в “Фейсбук”.

В гнізді, розташованому на старій сосні на висоті близько 15 м виявлено трое молодих неоперених пташенят чорного лелеки. За зовнішнім виглядом і поведінкою на гнізді, вік пташенят становить орієнтовно 15-25 днів.

Варте уваги, що на більшості фото можна помітити лише двох пташенят, і лише на першому фото – третього, оскільки пташенята такого віку переважну більшість часу лежать і дуже рідко встають на ноги. Така особливість індивідуального розвитку має важливе захисне значення і дозволяє максимально добре приховати пташеня, поки воно мале і беззахисне. Адже пташеня, що лежить у гнізді, надзвичайно важко побачити, навіть знаходячись в рівень із гніздом, і майже неможливо побачити знизу.

Ділянка лісу з гніздом характеризується гарно вираженим підліском, високою щільністю насадження і наявністю мертвої деревини, що створює сприятливі умови для гніздування чорного лелеки, але водночас вкрай обмежує можливості спостереження за гніздом.

Інформація про наявність пташенят чорного лелеки передана фахівцям-орнітологам ЗУОТ, ведуться переговори про можливість кільцювання пташенят чорного лелеки в рамках проекту Ciconia Ukrainа.

0 Комментариев