На Волині повідомили підозру директору лісгоспу, який завдав природі збитків на понад два мільйони

news

Прокуратурою Волинської області повідомлено директору Державного підприємства “Ковельське лісове господарство” про підозру у вчиненні ним незаконної порубки дерев у лісах, що заподіяло істотну шкоду, перевищення службових повноважень, які  спричинили державним інтересам тяжкі наслідки, та службового підроблення.

 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Прокурори спільно зі співробітниками управління захисту економіки у Волинській області департаменту захисту економіки Національної поліції України встановили, що керівник підприємства із середини січня по березень минулого року, перевищуючи надану йому владу та службові повноваження, подавав завідомо неправдиві офіційні документи для отримання дозволів на проведення суцільних санітарних рубок та вибіркових санітарних рубок та забезпечив видачу головним лісничим лісового господарства лісорубних квитків на здійснення санітарних рубок на земельну ділянку, яка вибула з користування підприємства, що призвело до незаконної порубки дерев і завдало шкоди навколишньому природному середовищу в розмірі понад 2,1 млн. грн.     

Правоохоронця підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 246, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади.

Разом з цим, у прес-службі Волинського ОУЛМГ повідомили, що збитки, про які йдеться у повідомленні (далі – екологія), були нараховані за період із 18.10.2013 року по 04.03.2014 року – за здійснення лісогосподарським підприємством шкідливих викидів в атмосферне повітря. Сума нарахованої шкоди становить 385 482, 38 грн.

«Із невідомих нам причин лише у 2016 році екологія звернулась із позовною заявою до Господарського суду Волинської області про стягнення з підприємства завданих збитків.

Рішенням Господарського суду Волинської області від 23.05.2016 року, залишеного без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 18.07.2016 року, погоджено стягнути з Державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство» заподіяну шкоду.

За заявою підприємства, ухвалою Господарського суду Волинської області від 15.09.2016 року, виконання вищевказаного рішення було розстрочено строком на 9 (дев’ять) місяців по травень 2017 року включно», — йдеться в повідомленні прес-служби волинських лісівників.

 

 

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев