На Волині поскаржилися на бездіяльність виборчих комісій. ВІДЕО

news

У Волинській області спостерігач Громадянської мережі ОПОРА написав скаргу до Ратнівської районної ТВК на бездіяльність Гірниківської сільської виборчої комісії та просив виправити ряд порушень, вчинених комісією. Скаргу Ратнівська районна ТВК розглянула на засіданні 6 жовтня.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Під час засідання Ратнівська районна виборча комісія розглянула скаргу спостерігача і прийняла рішення задовольнити її. Відповідно до прийнятого рішення районна ТВК зобов’язала Гірниківську сільську виборчу комісію виправити ряд недоліків, допущених комісією.

У скарзі до Ратнівської районної ТВК спостерігач Громадянської мережі ОПОРА Руслан Маник просив визнати бездіяльність Гірниківської сільської виборчої комісії та усунути ряд порушень, а саме: відсутність вивіски з назвою комісії, відсутність розпорядку роботи та графіку чергувань, відсутність інформаційного стенду та, відповідно, інформації на ньому.

«4 жовтня 2015 року у період з 16 до 17 години мною була здійснена поїздка до даної комісії з метою ознайомитися з роботою комісії та з постановою про реєстрацію кандидатів у депутати. Приїхавши в с. Гірники, в приміщені сільської ради, де мала знаходитися комісія, я не побачив ні приміщення, де засідає комісія, ні вивісок, ні графіку роботи комісії, ні членів самої комісії. Я не зміг ознайомитися з постановою ТВК про реєстрацію кандидатів у депутати відповідної ради», – заявив Руслан Маник.

Відповідно до ч. 15, Ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» усі рішення виборчих комісій вивішуються на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня їх прийняття.

Крім того, відповідно до першого розділу постанови ЦВК № 228 від 05.09.2015 р. виборчі комісії інформують громадян України про свій склад, місцезнаходження та режим роботи.

Спостерігач ОПОРИ зафіксував також ряд порушень з боку голови Здомишельської сільської виборчої комісії (Ратнівський район). В ТВК не змогли показати спостерігачеві постанову про реєстрацію кандидатів, оскільки голова комісії забрала її додому разом із печаткою. На прохання спостерігача пояснити, чому були вчинені такі дії, голова комісії не знайшла жодного аргументу для виправдання такого вчинку.

Відповідно до п.12 постанови ЦВК № 212 від 01.09.2015 р. під час виборчого процесу печатки територіальних та дільничних виборчих комісій зберігаються у сейфах (металевих шафах) у приміщенні відповідної виборчої комісії.

Схожа ситуація і в Ратнівській селищній виборчій комісії. На прохання показати затверджені на засіданні постанови про реєстрацію кандидатів, голова комісії не змогла цього зробити. Спостерігачеві показали лише тексти постанов, однак, на них не було ні підписів, ні печаток. Зареєстровані кандидати також ще не отримали копії відповідних постанов.

Відповідно до ч. 15, Ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні. Зміст та номер рішення повинні бути відображені у протоколі відповідного засідання комісії.

 

0 Комментариев