На Волині підсумували, як пройшла передвиборча агітація в області

news

Про підсумки спостереження за перебігом виборчої кампанії у Волинській області, нові випадки порушень виборчого законодавства та прогнози спостерігачів щодо перебігу дня виборів розповіла координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Людмила Хомич під час прес-конференції на тему: «Виборча кампанія на Волині: підсумки спостереження, оцінка фактів порушень, прогнози щодо дня виборів». Захід відбувся у п’ятницю, 23 жовтня, у Луцьку.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА на Волині здійснювала спостереження протягом усього виборчого процесу. Найбільш активну агітаційну кампанію в усіх районах області проводили політичні партії ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Українське об’єднання патріотів «УКРОП». Деякі політичні партії проявляли виборчу активність не на всій території області.

«Загалом місцеві політичних організації партій та кандидати застосовували традиційні форми агітації. Найчастіше використовувались такі форми агітації, як розміщення друкованих агітаційних матеріалів на носіях зовнішньої реклами, розповсюдження виборчих листівок, встановлення агітаційних наметів та поширення агітації у ЗМІ, проведення зустрічей з виборцями», – розповіла Людмила Хомич.

За результатами спостереження було зафіксовано близько двохсот фактів порушень закону «Про місцеві вибори» з боку різних суб’єктів виборчого процесу. Більшість із них пов’язані із роботою виборчих комісій.

Зокрема, станом на 23 жовтня ОПОРА у Волинській області зафіксувала 5 фактів поширення «чорного піару» про кандидатів, 6 фактів розміщення агітаційних матеріалів у заборонених місцях, 10 – поширення агітаційної продукції без вихідних даних, 6 фактів підкупу виборців, 5 – перешкоджання роботі журналістів і спостерігачів, 14 – порушення порядку розміщення друкованої агітаційної продукції, 10 фактів здійснення агітації з порушенням строків, 7 – пошкодження друкованих агітаційних матеріалів, 2 – застосування насильства, 7 –друкованих засобів масової інформації.

Крім того, Громадянська мережа ОПОРА уже офіційно повідомляла про сотню фактів порушень з боку територіальних виборчих комісій. Також станом на 23 жовтня уже зафіксовано 12 порушень у роботі дільничних виборчих комісій.

«На сайті Громадянської мережі ОПОРА діє «Мапа порушень», до якої постійно вносяться нові порушення. На сьогоднішній день ще не усі повідомлення внесені на цю «Мапу». Активними зараз є 42 порушення у Волинській області», – зазначила Людмила Хомич.

Координатор ОПОРИ на Волині нагадала також, що 23 жовтня було останнім днем, коли кандидати мають право здійснювати передвиборну агітацію. У переддень виборів друкованих агітаційних матеріалів не повинно зустрічатись в області. Втім, уже зараз спостерігається ситуація, коли кандидати масово замінюють агітаційні білборди на такі, що можуть розцінюватись як прихована агітація. Саме тому передбачається, що прихована агітація залишиться в області і у так званий «день тиші», і безпосередньо у день голосування.

На завершення координатор Громадянської мережі ОПОРА Людмила Хомич висловила сподівання, що день виборів та підрахунок голосів пройдуть спокійно, хоча не виключено, що можуть виникати різні нестандартні ситуації.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев