На Волині перевірили ядерну та радіаційну безпеку

news

Порушень ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання суб’єктами Волинської області, які б призвели або могли призвести до несанкціонованого опромінення або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, у ІІ кварталі 2016 року не виявлено.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Північно-західна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, як територіальний орган Державної інспекції ядерного регулювання України, забезпечує реалізацію державної політики у сфері використання ядерної енергії на території Північно-західного регіону: Волинської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Діяльність з використанням джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) на території Волинської області проваджують 111 суб’єктів господарської діяльності: підприємств, організацій та установ різних форм власності. Переважна більшість з них – це медичні установи, які використовують ДІВ у рентгенівській та радіонуклідній діагностиці, променевій терапії. Станом на 30 червня 2016 року 58 суб’єктів мають ліцензії на провадження діяльності з використанням ДІВ виданні у встановленому порядку Північно-західною Держінспекцією. Протягом ІІ-го кварталу поточного року за результатами розгляду поданих заяв Ліцензійною комісією Північно-західної Держінспекції прийнято рішення щодо переоформлення та внесення змін до 6 чинних ліцензій:

  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Тарас–Волинь»;
  • Комунальний заклад «Луцька міська клінічна лікарня»;
  • Поворська туберкульозна лікарня Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання;
  • Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕМО ЛУЦЬК»;
  • Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Волинь медтехніка».

У напрямку здійснення державного нагляду за дотриманням суб’єктами господарчої діяльності Північно-західного регіону вимог чинного законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки та умов ліцензій на провадження окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, Північно-західною Держінспекцією протягом ІІ кварталу 2016 року було проведено, згідно плану-графіку 4 інспекційні обстеження та за результатами проведених наглядових заходів було складено 4 акти та 3 приписи.

Протягом ІІ кварталу 2016 року зареєстровано в Державному регістрі ДІВ 6 медичних джерел іонізуючого випромінювання, що використовуються в дентальній та діагностичній радіології, комп’ютерній томографії.

Північно-західна державна інспекція вкотре звертається до усіх суб’єктів, які проваджують діяльність з використанням джерел іонізуючого випромінювання, про необхідність проведення державної реєстрації у відповідність до постанови КМ № 1718 від 16 листопада 2000 року. При відсутності реєстрації, у відповідності до ст. 17-1 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», суб’єкти діяльності у сфері використання ядерної енергії несуть відповідальність у вигляді штрафу розміром від п’ятисот до п’ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

0 Комментариев