На Волині партії виграли 15 судових справ проти ТВК

news

У Волинській області станом на 9 жовтня Волинський окружний адміністративний суд задовольнив 15адміністративних позовів у справах місцевих осередків політичних партій проти територіальних виборчих комісій. Ще одну заяву суд залишив без розгляду, – повідомили у Громадянській мережі ОПОРА.

На Волині 7 місцевих організацій політичних партій оскаржили рішення територіальних виборчих комісій про відмову у реєстрації списків кандидатів. Зокрема, Волинський окружний адміністративний суд 7 жовтня прийняв відповідні рішення на користь Луцького районного осередку політичної партії «Опозиційний блок», Волинського обласного осередку політичної партії «Соціалісти», 8 жовтня – Старовижівського районного осередку Аграрної партії України.

Нагадаємо, що 5 жовтня уже частково був задоволений  судовий позов Волинської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» проти Волинської обласної виборчої комісії, а 3 жовтня Волинський окружний адміністративний суд своїм рішенням зобов’язав Волинську обласну ТВК зареєструвати кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів до Волинської обласної ради, включених у виборчі списки кандидатів у депутати Волинських обласних організацій Аграрної партії України та партії «Наш край».

Rishennja apeljacijnogo sudu

Обласна виборча комісія не погодилась з таким рішенням суду і вирішила оскаржувати його у Львівському апеляційному суді. Однак Волинську обласну виборчу комісію 7 жовтня ухвалою Львівського апеляційного суду зобов’язано зареєструвати Аграрну партію України та партію «Наш край», яким 1 жовтня було відмовлено у реєстрації у зв’язку з недотриманням вимоги про 30-відсоткове представництво осіб однієї статі у списку партії.

На виконання ухвали Львівського апеляційного суду Волинська обласна виборча комісія на засіданні 7 жовтня зареєструвала Аграрну партію Україну та партію «Наш край» без розгляду згідно виборчого списку, наданого партією.

З позовною заявою щодо рішення ТВК про відмову у реєстрації списку кандидатів Ковельського міського осередку політичної партії «Справедливість» звернувся до суду голова місцевої організації партії Анатолій Якимович. Волинський окружний адміністративний суд ухвалив рішення цю справу залишити без розгляду, оскільки позивач пропустив строки оскарження рішення комісії. До оскарження рішення ТВК в суді, керівник місцевого осередку партії «Справедливість» скаржився також в СБУ та подавав заяви на дії ТВК у міліцію.

Волинський окружний адміністративний суд розглянув також 9 позовних заяв до територіальних виборчих комісій про реєстрацію окремих кандидатів, яким було відмовлено у реєстрації і які були включені у списки 7 політичних сил (Волинської обласної організації Партії Зелених України, Ратнівської та Іваничівської районних організацій партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП», Волинської обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка, Ратнівської районної організації політичної партії «Батьківщина», Ратнівської районної організації партії «Свобода», Волинської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція»). Усі позовні заяви також були задоволені судом.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев