На Волині не вимикатимуть світло через надзвичайний стан в енергетиці
Про введення надзвичайного стану в енергетиці України, зокрема й Волині, та позицію щодо цього ПАТ «Волиньобленерго» озвучив почесний президент компанії Анатолій Бурін під час оперативної наради в голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика сьогодні, 20 лютого 2017 року.
Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2017 року №103-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» в Україні передбачена низка надзвичайних заходів, покликаних блокувати вантажні перевезення енергетичного вугілля антрацитової групи з метою забезпечення надійної, безперебійної, стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України, запобігання виникненню дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії. Окрім того, в разі ускладнення ситуації, Розпорядженням передбачено дотримання графіків погодинного вимкнення енергії.
Однак, за словами Анатолія Буріна, станом на 20 лютого поточного року жодних заходів із обмеження споживання електроенергії на Волині не реалізовували. Підприємство продовжує свою роботу у звичному режимі. В разі ж нагальної потреби дотримання таких графіків, населення буде попереджено завчасно.
– Існування графіків аварійних вимкнень, графіків за контролем рівня частоти в енергетичній системі – це щорічний енергетичний стандарт, – зауважує Анатолій Олександрович.
Нині, поняття енергетичної блокади потрібно аналізувати правильно, не посилаючись на популістські зауваги. Відтак, кожен українець повинен розуміти, що попри важку військово-політичну ситуацію в державі, відключення від водо-, енергопостачання окуповних територій неможливе, позаяк, позбавить електроенергії і Маріуполь, адже ці міста – частина суцільного механізму, в якому пов’язані усі споживачі України.
Володимир Гунчик своєю чергою доручив профільним управлінням облдержадміністрації спільно із керівництвом ПАТ «Волиньобленерго», підготувати детальну інформацію для поширення серед громадськості, про технічний стан енергоносіїв України, котрі здійснюють подачу енерго-, теплоносіїв на тимчасово окуповані території. Окрім загального стану енергетики, вказуватимуть і ризики, яких необхідно уникнути.
– Громадяни повинні знати поняття технічної залежності у зв’язку із напрацьованими раніше схемами та зрозуміти, чи можна їх розірвати, – резюмував Володимир Гунчик.
Автор статті: Наталя Хвесик