На Волині на недобросовісних кандидатів можна “скаржитися” за допомогою смартфона

news

Активісти Громадського руху ЧЕСНО в рамках кампанії «Стеж за грошима» розробили додаток для смартфонів під назвою «Полюй на рекламу», за допомогою якого можна відстежувати зовнішню політичну рекламу в усіх регіонах України.

Про це повідомляють у прес-службі Громадського руху ЧЕСНО.

Суть ініціативи полягає в тому, щоб створити мапу із фотографіями білбордів і лайтбоксів із точок розміщення передвиборчої агітації у всіх містах України. Долучитись до ініціативи зі збору фото може кожен, хто має бажання і смартфон.

Щоб скористатись додатком, потрібно спершу перейти зі смартфону на http://adbusters.chesno.org. Далі користувача автоматично перенаправить на https://adbusterschesnoorg.ipage.com, де розміщено додаток та мапа з фотографіями. Після того:

1. Реєструєтесь через свій акаунт у Facebook.

2. Знаходите меню у верхньому правому куті сторінки.

3. Обираєте та натискаєте “Завантажити мобільний додаток”.

Якщо на смартфоні вимкнена геолокація – увімкніть її або з додатку або в налаштуваннях телефону – це залежить від типу пристрою, який ви використовуєте. Користуватись додатком можна і без цього, але тоді доведеться вручну вводити адресу розміщення візуальної реклами, а фото будуть прийняті в базу значно пізніше. Далі додайте іконку додатку на головну сторінку вашого пристрою.

Побачивши політичну рекламу, зайдіть у додаток та натисніть “Зробити фото”. На екрані фото зробіть фотографію та прийміть її, натиснувши “V”. Невдалий знімок можна перезняти, просто натиснувши “X”.

Наприкінці введіть назву партії та, якщо відомо, кандидата, які рекламуються на візуальному носії (білборді чи лайтбоксі). За бажанням ви зможете додавати ще й свої коментарі.

Рух ЧЕСНО закликає не ігнорувати таку можливість впливу на недобросовісних кандидатів. Усі, хто розміщує рекламну продукцію не з коштів передвиборчих фондів – повинні нести відповідальність за ведення чорної бухгалтерії.

0 Комментариев