На Волині масово голосують без паспортів

news

На Волині у всіх районах 23-го виборчого округу масові випадки голосування виборців без паспортів станом на 12:00. Спостерігачі ОПОРИ фіксують й інші порушення.

Зокрема, спостерігачі ОПОРИ постійно виявляють нові факти, коли члени комісії видають виборцям бюлетені без паспортів. Зокрема, йдеться про виборчі дільниці № 070557 (с. Погулянка Любешівського району) та № 070287 (с. Котів Ківерцівського району).

Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 2 закону України «Про вибори народних депутатів» підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

З-поміж інших порушень: у с. Дубровиця Камінь-Каширського району  (ДВК № 070221), та с. Лобна Любешівського району (ДВК № 070570) у приміщенні виборчої дільниці  працюють тільки 2 члени комісії, інші пішли на обід.

Самі ж члени ДВК пояснюють таку ситуацію тим, що цієї кількості достатньо для роботи з виборцям, тому інші можуть відпочити.

Відповідно до ч. 5 ст. 33 закону України «Про вибори народних депутатів», засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

У с. Жидичин Ківерцівського району  (ДВК № 070296) виборці нарікають на те, що реальна адреса розміщення дільничної комісії не співпадає з тою, яка вказана у запрошеннях.

Спостерігачі ОПОРИ також повідомляють, що у м. Камінь-Каширський члени ДВК № 070209 та ДВК № 070207 почали наперед підписуватись у контрольних талонах, що заборонено законом.

Згідно з ч. 3 ст. 85 закону України «Про вибори народних депутатів», при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

 

 

0 Комментариев