На Волині кандидатів в депутати “повісили” на стовпах. ФОТО

news

На Волині кандидати у депутати до рад різних рівнів масово не дотримуються правил розміщення друкованих агітаційних матеріалів, встановлюючи агітаційні листівки на опорах електромереж. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА протягом жовтня 2015 р. зафіксували дванадцять відповідних фактів.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Зокрема, у с. Буцин Старовижівського району Волинської області 12 жовтня Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала агітаційну листівку на електроопорі, встановлену на користь кандидата у депутати до Волинської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Валентина Нікончука.

19 жовтня у смт Колки Маневицького району Волинської області спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував агітаційні матеріали з вихідними даними Маневицього районного осередку політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», розміщені на опорах електромереж.

У цей же день у с. Тростянець Ківерцівського району Волинської області було зафіксовано листівки з вихідними даними, встановлені на користь кандидата у депутати до Тростянецької сільської ради від політичної партії «Батьківщина» Руслана Євчука.

20 жовтня, у селі Воротнів Луцького району Волинської області, на опорах електромереж зафіксовано агітаційні листівки одразу від двох політичних сил: Волинського обласного осередку Радикальної партії Олега Ляшка та Волинської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Листівки від Радикальної партії Олега Ляшка були встановлені на користь кандидата у депутати до Волинської обласної ради Володимира Гвоздика.

Оригінальні написи на опорах електромереж зустрічаються у смт Іваничі Волинської області. Зокрема, спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував у центральній частині міста десятки електроопор з позначками, виконаними фарбою жовтого кольору, схожими на логотип політичної партії «Свобода». Невідомі особи, які позначили таким чином більшість опор електромереж у центрі Іванич, порушили правила благоустрою селища.

Громадянська мережа ОПОРА фіксує також недотримання правил благоустрою міста і недотримання вимог щодо розміщення друкованої агітаційної продукції в обласному центрі Волинської області. Так, у Луцьку, в районі ДПЗ, 19 жовтня на опорах електромереж було зафіксовано агітаційні матеріали з вихідними даними, встановлені на користь кандидата у депутати до Луцької міської ради від політичної партії «Наш край» Ярослава Плакси.

У цей же день, 19 жовтня, у Луцьку, за адресою майдан Братський міст, на опорі електромереж зафіксовано агітаційну листівку з вихідними даними кандидата у депутати до Луцької міської ради від політичної партії «Свобода» Андрія Білана. Спостерігач ОПОРИ взяв коментар щодо цієї ситуації у керівника Луцького міського осередку партії Миколи Федіка.

«Якщо листівка з вихідними даними, то це дійсно наша. Однак, ми не знали, що наш кандидат розклеює друковану агітацію на опорах електромереж. Ви і самі могли зняти цю листівку і принести нам. Ми обов’язково вирішимо дане питання», – зазначив Микола Федік.

Так само 19 жовтня у Луцьку на проспекті Соборності на опорах електромереж було зафіксовано агітаційні листівки без вихідних даних кандидатів у депутати до Луцької міської ради від політичної партії «Народний Рух України». Спостерігач ОПОРИ за коментарями звернувся до представника штабу цієї партії.

«Це не наші листівки, це не ми їх розклеювали. На них не вказано ні організації, що здійснила друк, ні замовника, ні відповідального», – прокоментувала ситуацію представник виборчого штабу.

Однак, у штабі «Народного Руху України» спостерігач Громадянської мережі ОПОРА помітила і зафіксувала на фото близько двохсот ідентичних листівок. Представник штабу продовжила заперечувати, що листівки належать партії.

20 жовтня в обласному центрі Волинської області за адресою вул. Шевченка, 4 спостерігач Громадянської мережі ОПОРА також зафіксував розміщення агітаційної листівки Луцького міського осередку політичної партії«Об’єднання «Самопоміч» з вихідними даними на поштовій скриньці «Укрпошти».

Також 22 жовтня у Луцьку, на вул. Клима Савура, зафіксовано факт недотримання норми закону про розміщення друкованих агітаційних матеріалів з боку кандидата у депутати до Луцької міської ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП» Ірини Вахович.

Із інформацією про зафіксовані факти недотримання правил благоустрою міста, недотримання розпорядження Луцького міського голови щодо визначення місць для розміщення агітації та норми закону «Про місцеві вибори» щодо порядку розміщення друкованих агітаційних матеріалів Громадянська мережа ОПОРА звернулася до керівника відділу муніципальної поліції Луцької міської ради Юлії Сиротинської.

«Відповідно до розпорядження міського голови старший інспектор відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Луцька проводив огляд території міста. На шести вулицях було виявлено порушення щодо розміщення агітаційних матеріалів у невстановлених місцях з боку представників різних політичних партій, а саме: «Батьківщина», «Європейська партія України», «Свобода», «Народний Рух України», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», кандидат на посаду міського голови Олена Голєва. Усі вони були зібрані, є фотознімки», – розповіла Юлія Сиротинська.

Нагадаємо, що раніше Громадянська мережа ОПОРА повідомляла також про розміщення на опорах електромереж у Луцьку агітаційні стенди з вихідними даними кандидата у депутати до Волинської обласної ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігоря Чорнухи. Станом на 22 жовтня агітаційну продукцію з електроопор ніхто не прибрав. Громадянська мережа ОПОРА взяла коментар з цього приводу у самого кандидата.

«До мене уже приходили правоохоронці, повідомляли, що на мене надійшло дві заяви до міліції щодо розміщення мною агітаційних матеріалів. Зі свого боку хочу повідомити, що між підприємством Луцьксантехмонтаж № 536, керівником якого я є, заключений договір на розміщення реклами на опорах електромереж з Луцькою міською радою, підписаний начальником управління розвитку підприємництва та реклами», – прокоментував Ігор Чорнуха.

Вдалось також взяти коментар у керівника управління розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради Олександра Козлюка. Керівник управління підтвердив, що підписував відповідний дозвіл на розміщення реклами, однак, відмовився його надати, керуючись тим, що для цього потрібно звертатись офіційно із запитом на інформацію, на який керівник може надавати відповідь протягом п’яти днів.

Однак, підприємство, якому надавався дозвіл на розміщення реклами і кандидат є різними суб’єктами. Громадянська мережа «ОПОРА» нагадує, що відповідно до ч. 4 ст. 56 Закону «Про місцеві вибори» друковані агітаційні матеріали розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

Agitacijna lystivka na prospekti Sobornosti Lutsk

 

Butsyn Starovyzhivskyj rajon

Kolky vul.Grushevskogo

Kivercivskyj rajon Trostjanec vul.Kyivska

Lutsk Klyma Savura 32 okrug

Lutsk majdan Bratskyj mist

Ivanychi

0 Комментариев