На Волині 5 тисяч гектарів землі зарезервовано для бійців

news

Надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих в АТО є прерогативою у роботі органів виконавчої влади області.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

На черговій оперативній нараді голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик  озвучив потребу не лише у забезпеченні військовослужбовців та членів їхніх родин земельним ділянками, але й сприянні підведенню до них усіх видів комунікацій,  а також створенню відповідної інфраструктури.

Спершу, однак, начальник головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко розповів про зміни, що відбулися у процедурі забезпечення військовослужбовців земельними ділянками упродовж останнього місяця.

Керівник цього відомства повідомив, що станом на 13 квітня 2016 року від учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях і членів родин загиблих в АТО військовослужбовців надійшло 6363 заяви на виділення земельних ділянок, що на 300 більше від цифри, озвученої під час оперативної наради, що відбулась майже місяць тому. З 4483 заявами відповідного змісту звернулись до органів місцевого самоврядування та 1880 – до головного управління Держгеокадастру в області.

За словами Василя Миколайовича, розглянувши відповідні звернення, працівники органів місцевого самоврядування та головного управління Держгеокадастру в області прийняли 4388 рішень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 1965 гектарів.

Найкраще спрацювали у Ківерцівському районі, де у власність військовим та членам їхніх родин передано 417 земельних ділянок, Луцькому – 339,  Іваничівському – 304. При всьому зазначеному позитиві, проблемою залишається суттєва різниця між кількістю наданих дозволів та фактично переданими у власність ділянками. Причиною такої ситуації Василь Василенко вважає труднощі з виготовленням документації з землеустрою.

Озвучив начальник головного управління Держгеокадастру і ті райони, що пасуть задніх у забезпеченні земельними ділянками учасників АТО. Серед них Локачинський – передано у власність 13 ділянок, Рожищенський 37 та Горохівський – 47.

Слід зауважити, що Горохівщина віднедавна почала набирати позитивної динаміки. Поруч із Камінь-Каширщиною та Локачинщиною район зарезервував найбільшу кількість земель державної та комунальної власності області для виділення учасникам АТО.

Загалом для учасників АТО в області зарезервовано 4984,6 гектарів земель державної та комунальної власності, з яких трохи більше 3 тисяч гектарів – землі сільськогосподарського призначення.

Значущим є також факт стабілізації ситуації на території Шацького району:

– Кількість поданих заяв відповідає кількості прийнятих дозволів, – розповів, окреслюючи стан справ у цьому регіоні Волині, Василь Миколайович. – Був спільний виїзд із робочою групою від ветеранських організацій учасників АТО. Знайшли додаткові масиви.

Неприпустимим вважає начальник головного управління Держгеокадастру те, що окремим учасникам АТО доводиться сплачувати 2400-2700 грн замість 700-900 грн за оформлення документів на відведення ділянок під будівництво. Як з’ясувалось, саме розроблення містобудівної документації, як от детальні плани територій тощо, спричиняє збільшення вартості цих послуг. Відтак порадив органам місцевого самоврядування не забирати гроші в учасників АТО, а знаходити фінанси на впорядкування документів за рахунок бюджетних коштів або залучати з інших джерел фінансування.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев