На Світязі збільшили кількість бригад екстреної медичної допомоги

news

Цього року в області на воді загинуло 22 краян. Незважаючи на заходи, які організовує Держслужба з надзвичайних ситуацій для запобігання нещасним випадкам на водоймах, проблема залишається гострою. Аби гарантувати безпеку тим, хто відпочиває поблизу найбільшого озера Волині – Світязя, керівництво Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф збільшило кількість бригад у селищі Шацьк.

Про це інформує Волинська регіональна дирекція Національної телекомпанії України.

Теплові й сонячні удари, серцеві напади, запаморочення – з такими скаргами все частіше влітку телефонують волиняни до лікарів швидкої. Дехто з краян у спеку рятується звичними засобами: більше вживає рідини, морозива, фруктів, намагається не виходити під палюче сонце. Інші надають перевагу активному відпочинку біля річок і озер.

Аби літній відпочинок не обернувся лихом, фахівці управління ДСНС в області регулярно роз’яснюють правила безпечного поводження на воді рибалкам і відпочивальникам. Рятувальники, зокрема, розповідають про трагічні випадки на річках і озера області, пояснюють їх причини, роздають пам’ятки й листівки-застереження. Працівники екстрених служб особливо пильними просять бути батьків і не залишали дітей без нагляду.

За словами виконувача обов’язків головного лікаря Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимира Шмаля, у пункті Шацьк в літній період збільшили кількість бригад. Він також застеріг відпочивальників від вживання алкоголю, щоб уникнути нещасних випадків.

Медики і рятувальники наголошують: основні причини трагічних випадків на воді – купання у нетверезому стані та у непристосованих місцях. Особливо небезпечно стрибати в воду у незнайомому місці. Пірнання вглиб униз головою може стати причиною складних травм хребта. Перелом кісток шиї загрожує паралічем або й загибеллю.

Якщо ви стали свідком трагедії на воді, негайно телефонуйте: служба порятунку – «101», швидка – “103”.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев