На що скаржилися лучани в групу оперативного реагування?

На оперативній нараді директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як поінформувала про звернення громадян, що надійшли в групу оперативного реагування «15-80» з 10 серпня по 13 вересня 2015 року.
Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.
Лариса Карп’як зауважила, що за звітний період на адресу міської ради надійшло 1895 телефонних звернень, 678 з них — інформаційно-консультативного характеру. Варто зазначити, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість дзвінків збільшилась (1175 — у 2014р.). Це пояснюється і тим, що реорганізовано телефонну довідку «109», у вихідні та святкові дні вона не працює, відповідно за інформацією лучани звертаються на «15-80».
Однак характер повідомлень за звітний період дещо змінився. Так, найбільша кількість повідомлень, а саме 230 стосувалась відсутності електропостачання в житлових будинках та квартирах. Відсутність електропостачання було викликано як плановими відключеннями, так і аварійними. 20 серпня внаслідок пошкодження лінії 10 тис кВт у вечірні години без світла залишились вулиці Привокзального району. 31 серпня через пошкодження кабельної лінії було відсутнє електропостачання в районі вулиць: Новочерчицької; Ковельської; Кічкарівської. Всі аварійно-ремонтні роботи були виконані працівниками Луцької міської філії ПАТ «Волиньобленерго».
222 дзвінки стосувалися житлово-комунальної сфери нашого міста. А саме: на виконання в ЖКП-2 було передано 24 звернення; ЖКП-3 – 44; ЖКП-7 – 31; ЖЕК-8 ЖБК – 29; ЖКП-11 – 20; ТзОВ «М.Ж.К.» – 44.
Серед повідомлень — прохання лучан про проведення ремонтних робіт на проїжджих частинах доріг та пішохідних доріжках на вулицях: Сосюри, 39; Гордіюк, 25; Дружби Народів, 15; Ветеранів, 13; Наливайка, 10; Сагайдачного, 5; В.-Інтернаціоналістів, 2; завершення ремонту дороги на вул. Ветеранів, 13 – 19. Мешканці міста неодноразово просять відновити зупинку громадського транспорту на вул. Львівській біля кіоску «Ремонт взуття» та в кінці вулиці встановити лавочки. Просять мешканці й встановити на зупинці біля Храму Святого Миколая знак зупинки громадського транспорту. З проханням покосити бур’ян телефонували мешканці вулиць: Ярощука, 26; Відродження, 20а; Коперника, 62; Ковельська, 37 – 39. З проханням встановити додатковий контейнер для сміття телефонували жителі будинку, що на вул. Лесі Українки, 67, а працівники кафе «Бравий Швейк» з вул. Лесі Українки, 56 поскаржились на те, що з фасаду будинку відшаровується штукатурка та падає на відвідувачів закладу.
Стосовно роботи ДКП «Луцьктепло» надійшло 196 звернень, 192 з яких викликані відсутністю гарячого водопостачання у місті. На контролі лишається здійснення благоустрою траншеї після проведення робіт на просп. Відродження, 26а.
97 звернень, що надійшли в групу оперативного реагування «15-80», було передано на реагування в КП «Луцькводоканал». Працівниками підприємства було ліквідовано 11 поривів на водопровідній мережі на вул. Липинського, 1; Арцеулова, 5; Рогова, 39; Чорновола, 1; Корнійчука. Прочищено затори на зовнішній каналізаційній мережі на вул.Кравчука, 1; Липинського, 1; 5; Писаревського, 4; Волі, 23.
Стосовно налагодження зовнішнього освітлення вулиць та прибудинкових територій надійшло 31 повідомлення. На контролі залишаються освітлення прибудинкових територій за адресами: вул. Козакова, 1; Гнідавська, 63в; Миру, 50; Офіцерська, 1; Рогова, 1; Федорова, 3. Всі звернення передані на виконання в КП ЛЕП «Луцьксвітло».
За словами доповідачки, на адресу ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» передано 34 повідомлення. Про несвоєчасний вивіз твердих побутових відходів та прибирання біля контейнерів повідомляли мешканці з вулиць: В.-Інтернаціоналістів, 2; Арцеулова, 9; Вороніхіна, 15; Г.-Артемовського, 16: Волі, 15. З проханням відремонтувати контейнери для сміття і встановити кришки на баки звернулись мешканці з вул. Ветеранів, 1; 3; Захарова, 9. На контролі лишається промивка зливової каналізації на вул. Глушець.
Варто відзначити, що значно зменшилася кількість повідомлень щодо поломки ліфтів. За місяць, що минув, на адресу ПП СРБУ «Волиньліфт» було передано 19 повідомлень. На сьогодні в місті всі ліфти в роботі.
Щодо вирішення проблеми з безпритульними собаками кількість звернень дещо збільшилась. За звітний період надійшло 27 звернень, що передані на виконання в КП «Ласка». Телефонували мешканці з вулиць: Кравчука, 28; 32; 34; Дубнівська, 32; 8-го Березня, 26.
Стосовно руху міського пасажирського транспорту було отримано 36 дзвінків. Скарги надійшли на маршрутки №№ 9; 11; 12; 18; 19; 25; 26; 30; 31; 32 та тролейбуси №№ 4; 5; 6; 15. Всі звернення передано для моніторингу та вжиття заходів в управління транспорту та зв’язку. За інформацією управління 14 звернень стосувались етики спілкування водіїв – відповідно вжито заходів, а технічні помилки, що спричинили невихід автобуса на маршрути № 25, 26, 32 усунуті.
Лариса Капр’як зауважила, що знову лучан турбує забруднене повітря, у вечірні години нічим дихати. Про це повідомляли мешканці, які проживають в районах Вересневе, ЛПЗ; вул. Конякіна, І.Франка, Чехова, Кременецька. Ці повідомлення були передані в відділ екології для встановлення причини та їх ліквідації.
Міський голова Микола Романюк звернув увагу керівників структурних підрозділів на своєчасне інформування лучан про роботу, що виконується у місті. Зокрема, є чимало звернень щодо незручностей, спричинених ремонтом на шляхопроводу на проспекті Перемоги. Проте, згідно з технологією, пришвидшити ремонтні роботи не можливо, адже навіть для належного затвердіння бетону потрібно витримувати певний час тощо.
Також він наголосив, що Луцька міська філія ПАТ «Волиньобленерго» повинна вчасно інформувати населення про відключення електроенергії та ремонтні роботи. Міський голова акцентував, що є об’єкти, які відремонтовано кілька років тому, але люди про це не знають.
Автор статті: Олег Горох