На Рівненщині військовослужбовець проведе п’ять років за гратами за самовол

news

На Рівненщині відбувся судовий процес над військовослужбовцем, який незаконно покинув свою військову частину.

Чоловік аргументував своє рішення тим, що він потребував допомагати своїм дітям і батькам, а також вести господарство. Суд визнав його винним у вчиненні дезертирства і встановив покарання у виді п’яти років ув’язнення.

За вироком Радивилівського райсуду, обвинувачений залишив військову частину вранці 11 квітня. Він пояснив свої дії тим, що на той момент в нього не було роботи, і “йому необхідно було допомагати дітям і батькам”.

Відпустку йому не давали, а йому необхідно було допомагати дітям, батькам і поратися по господарству, а тому він лишив частину. Весь час він перебував у себе вдома або вдома у колишньої дружини. Передзвонивши один раз командиру, він з розмови зрозумів, що може поки знаходитися вдома, а коли буде необхідність йому зателефонують. Вважає, що вчинив невірно і необхідно було вирішувати свої особисті питання у інший, законний спосіб,

– наводять пояснення чоловіка у вироку.

Командир частини стверджував, що ніхто не давав згоду на його відпустку, і заступник командира додав, що раніше він вже покидаав місце служби, зокрема, відсутність з 31 травня по 2 квітня.

Після цього з ним проводилися бесіди, в ході яких він виявляв небажання у подальшому проходити військову службу, казав, що залишить військову частину знову та ніхто його не зупинить,

– такі покази надав заступник командира.

Після розгляду матеріалів справи, суддя Олена Делалова засудила чоловіка за порушення статті 408 частини 4 Кримінального кодексу України (дезертирство в умовах воєнного стану) і призначила йому п’ять років тюремного ув’язнення. Це є мінімальним покаранням, передбаченим для цього статусу. Термін відбування покарання починається з 26 травня, коли чоловіка було затримано.

Вирок ще не є остаточним і обвинувачений може подати апеляцію.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев