На Рівненщині на опорі зруйнованого мосту створили неймовірної краси мурал

news

Громадська спілка-ініціатива “Добродії Корець” стала ініціаторомстворення муралу на опорі зруйнованого мосту. Місце було обрано через його популярність як місце для фотосесій. Художником, який втілив купальський сюжет над річкою Корчик, став Костянтин Качановський.

Мурал був створений на опорі мосту у Корці, Рівненська область, який був зведений перед Другою світовою війною. Проте, в січні 1944 року, під час визволення міста радянськими військами, нацисти підірвали цей міст.
Згодом зробили дерев’яне продовження мосту, проте це було ненадійно, тож в 60-х роках поруч зі старим мостом збудували новий. Старий міст — це дійсно туристичне місце. На мосту розміщено напис “Я люблю Корець”, але задум муралу полягав ще в тому, що поблизу на березі річки Корчик щороку проходить всеукраїнський фестиваль народної творчості “Зелене Купало в літо упало”. Тож більшість Добродіїв обрали саме цю локацію та саме цю тематику,
— пояснили ідею появи муралу у спілці “Добродії Корець”.

Розміри муралу становлять приблизно п’ять метрів у ширину і майже десять метрів у висоту.

Ще на етапі обговорення з художником було враховано можливе підняття рівня води. Костянтин Качановськийзапевнив, що використовує високоякісну фарбу, яка зможе витримати щонайменше п’ять років без пошкоджень, навіть при контакті з водою та підтопленні.

Фінансування створення муралу було здійснено за рахунок коштів, виділених із власного бюджету громадської організації “Добродії Корець”. Крім того, було відкрито спеціальний рахунок, на який всі охочі мали змогу зробити фінансові внески для підтримки проекту. Завдяки цим зусиллям було зібрано загальну суму 13 995 гривень.

0 Комментариев