На Рівненщині голова громади заборонив приносити штучні квіти на кладовище

news

Після Великодня в українців існує традиції поминальних днів за померлими родичами, які називають у кожному регіоні по-своєму:  Провідна неділя або Проводи, Гробки, Поминальні дні, Поминки, Провідки, Радовниця, Радуниця, Бабський Великдень.

Перед цим люди йдуть прибирати на кладовище. І однієї із звичок є впорядкування могилок штучними квітами, які потім перетворюються у сміття.

Очільник Рокитнівської громади, що на Рівненщині, звернувся до членів громади із закликом не використовувати пластикові квіти. натомість запропонував насадити на могилках живі кущі та квіти.

Минулого року рішенням виконавчого комітету прийняли рішення щодо заборони використання штучних квітів. Ми розуміємо, що зараз також будемо наводити порядок на кладовищах. Велика кількість людей буде йти на кладовища і прибиратись. Ми наполегливо рекомендуємо дотримуватися екологічної безпеки та використовувати живі квіти, живі насадження. Вони екологічно ситі, не наносять жодної шкоди. Тому що всі штучні квіти та вінки старіють, їх викидають або спалюють та вивозять на смітник. Ми розуміємо, що знищення такого сміття займає сотні років,

– зазначив Григорій Таргонський.

Аналогічної думки про недоцільність штучних квітів та вінків на кладовищах притримуються також екологи, комунальники, представники Православної церкви України, адже пластикове сміття завдає шкоди не лише довкіллю, а й становить велику небезпеку для здоров’я і життя людей.

0 Комментариев